Kampaň Do práce na kole skončila, vyhlášení vítězů se letos uskuteční ve Zlíně

02.06.2020 09:40

OTROKOVICE - Soutěžní měsíc kampaně Do práce na kole, pěšky, nebo poklusem 2020 skončil posledním květnovým dnem.

„Letos jezdilo celý měsíc do práce na kole 905 pracovníků z různých firem a institucí ve Zlíně, Otrokovicích a blízkého okolí. Vyhlášení výsledků a předání cen vítězům za týmy, které se přihlásily v uvedených městech, se bude konat ve čtvrtek 11. června od 16 hodin na náměstí Míru ve Zlíně,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Na zlínském náměstí bude připraven program nejen pro samotné soutěžící. O hudební doplnění se postará kapela Ripteto. Zajištěno bude také občerstvení.
„Za Zlín, Otrokovice a okolí vyhlašujeme vítěze střídavě v Otrokovicích a ve Zlíně. Letošní rok připadl na Zlín a příští rok předpokládáme, že se uskuteční zase v Otrokovicích,“ vysvětlila spravedlivě nastavená pravidla Jana Vybíralová, koordinátorka kampaně za Zlín, Otrokovice a okolí.

Celorepublikově se letos do kampaně za používání bezmotorových forem dopravy zapojilo ze 49 měst přes 15813 lidí. Soutěž Do práce na kole pořádá sdružení Auto*Mat, které prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě a snaží se přimět co největší množství lidí k cyklodopravě.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěˇU Otrokovice