Kampaň Do práce na kole je v plném proudu. Soutěžící si mohou dát snídani na triko

11.05.2020 07:53

OTROKOVICE - Začátkem května celorepubliková akce Do práce na kole podporující bezmotorovou dopravu odstartovala, protože jezdit na kole v této neobvyklé době naštěstí smíme.
„Stačilo upravit pár pravidel a kampaň se může skutečnit i v těchto omezených podmínkách. V Otrokovicích s sebou opět přináší i celou řadu doprovodných akcí. Jednou z nich je ‚snídaně na triko‘. V úterý 12. května si zaregistrovaní cyklisté mohou dát v altánu u otrokovického splavu za své sportovní výkony občerstvení, a to zcela zdarma,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Snídaně na triko se uskuteční za stanovených hygienických a bezpečnostních vládou povolených podmínek. „My organizátoři na sobě budeme mít roušky, k dispozici bude dezinfekční gel, a pokud se sejde v jednu chvíli více soutěžících, budeme dohlížet na dodržování rozestupů. Snídaně, vody i další občerstvení budou balené, ovoce bude loupací,“ řekla se jedna z organizátorek Jana Vybíralová, která je zároveň koordinátorkou kampaně pro Zlín, Otrokovice a okolí.

Přítomná bude také otrokovická cyklokoordinátorka Renáta Krystyníková. „Zvažovali jsme, zda vůbec doprovodné akce organizovat, ale nakonec jsme se rozhodli, že tím aspoň dáme najevo, že život se nezastavil a že se pomalu začíná vracet do původních kolejí,“ sdělila spolupořadatelka.

Pořadatelům sice dají vládní opatření zabrat, ale při troše dobré vůle, několika ústupcích a změn se cyklosnídaně může uskutečnit.„Těšíme se na vás a budeme rádi, když se zastavíte. Připraveni budeme od 5 do 8 hodin v altánu u splavu na stezce pro chodce a cyklisty podél Dřevnice. Nezapomeňte si soutěžní tričko nebo nákrčník,“ připomínají soutěžícím pořadatelé.

Další připravovanou akcí je „káva na triko“, která se uskuteční na stejném místě v pondělí 25. května od 14 do 17 hodin.

Zdroj: MěÚ Otrokovice
Ilustrační foto: Archiv KNZ