K požáru chaty mezi vinohrady vyjely čtyři jednotky hasičů

13.04.2019 12:07

TUPESY – Požár vinohradnické chaty v Tupesích na Uherskohradišťsku způsobil v pátek 12. dubna před polednem jejímu majiteli škodu za 50 tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn.

„Zprávu o požáru vinohradnické chaty přijali hasiči v 10:58 hodin. Požární poplach vyhlásil operační důstojník HZS Zlínského kraje profesionálním hasičům z Uherského Hradiště a dobrovolným hasičům z Velehradu, Buchlovic a Tupes,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

Hasiči byli upozornění, že v hořící chatě jsou tlakové plynové láhve. Průzkumem zjistili, v objektu je pouze jedna dvoukilogramová láhev s vařičem. Hasiči ji proto nejdříve ochladili vysokotlakým proudem vody a později ji z chaty vynesli.

„Po lokalizaci požáru hasiči zkontrolovali termokamerou teploty stavebních konstrukcí, aby odhalili případná skrytá ohniska hoření. Vyšetřovatel hasičů ohledáním místa požáru zjistil, že místem vzniku požáru je průchod kouřovodu od kamen na tuhá paliva,“ dodal Roman Žemlička.

Majitel nesdělil vyšetřovateli hasičů výši uchráněných hodnot, protože se rozhodl chatu odstranit.

Foto: HZS Zlínského kraje