Jurkovičova rozhledna otevírá v pondělí 11. května

08.05.2020 07:11

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm se otevírá v pondělí 11. května. Krásná dřevěná rozhledna na Karlově kopci nad městem bude otevřena denně od 9 do 17 hodin, o prázdninách se otevírací doba posune až do 18. hodiny. 

„Procházka k rozhledně, která byla otevřena v roce 2012 a nachází se ve výšce 480 metrů nad mořem, je tak opět zajímavým tipem na výlet. Po půldruhém měsíci se otevírá také Turistické informační centrum na Masarykově náměstí, které bude fungovat od 1. května v omezeném rozsahu a od 11. května ve standardním režimu,“ uvedl Marrek Havran z rožnovské radnice. 

Kvůli koronavirové pandemii byla rozhledna v dubnu i na začátku května zavřená. Od 11. května již bude opět možné vychutnat si výhledy na Rožnov a jeho okolí. „Za normálních podmínek bychom měli otevřeno v dubnu o víkendech a v květnu již denně. Kvůli koronaviru se tedy otevření trochu posunulo, ale jsme rádi, že vlastně jen o pár dní a jedenáctého května začínáme,“ řekl Martin Beníček, vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu MěÚ Rožnov.

Právě kvůli aktuální situaci budou i na rozhledně platit zpřísněné hygienické podmínky. „Dole u průvodců bude pro hosty rozhledny k dispozici dezinfekce na ruce, bude nutné dodržovat dvoumetrový odstup a počet návštěvníků na rozhledně bude limitován na 10 osob v jednu chvíli. Věříme, že i přes tuto lehkou komplikaci si lidé cestu na rozhlednu nenechají ujít. Přece jen to je dobrý tip na výšlap, která se dá zvládnout s dětmi i třeba s kočárkem,“ pozval na Jurkovičovu rozhlednu Martin Beníček.

K Jurkovičově  rozhledně se lze dostat několika směry. Asi nejčastěji využívaná je cesta od velkého parkoviště muzea u Mlýnské doliny – od lávky přes dřevěný můstek nad parkovištěm, dále nahoru do kopce po zelené turistické značce, cesta trvá cca 30 minut a dá se projít i s kočárkem. K rozhledně se dá projít také z areálu Valašské dědiny.         

Po půldruhém měsíci se otevírá také Turistické informační centrum na Masarykově náměstí, které bude fungovat od 1. května v omezeném režimu (info zde) a poté od 11. května ve standardním režimu, tedy denně od 8.30 do 17 hodin, o víkendech od 9 do 17 hodin. Veškeré informace k rozhledně, „íčku“ i cestovnímu ruchu obecně jsou na turistickém webu města www.visitroznov.cz, případně na facebooku informačního centra zde

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm