Jubilejní svátek turistiky na Valašsku se o rok odkládá

08.06.2020 09:08

VSETÍN - Mezinárodní týden turistiky na Valašsku, který měl letos oslavit jubilejní 30. ročník, je zrušen kvůli pandemii Covid-19. Letošní ročník, jenž měl proběhnout 11. – 18. července, chtěli pořadatelé pojmout slavnostně. Vždyť by měl slavit třicátiny. Jenže na oslavy letos nedojde.
„Vzhledem k tomu, že se jedná o jubilejní ročník, zasloužil by si větší pompéznost. Spousta omezujících opatření souvisejících s koronavirovou pandemií to ovšem znemožňují. Proto jsme se se spoluorganizátory z řad turistů shodli na přeložení na příští rok,“ uvedla vedoucí odboru školství a kultury radnice Andrea Frňková.

Zmíněných omezení je podle ní vskutku hodně. „Z důvodu omezeného počtu osob na jednom místě by muselo být okleštěno oficiální zahájení i ukončení s doprovodnými programy. Mezinárodního týdne turistiky se navíc účastní i lidé v seniorském věku, jde tedy z hlediska nákazy koronaviremo rizikovou skupinu. Problémem je i zajištění základní hygieny, neboť aktuálně na sportovištích platí zákaz využívání sprch,“ přiblížila Frňková s tím, že dalším problémem je také uzavření hranic.
„Nemohli bychom tedy volit trasy, které zasahují například na území nedalekého Slovenska, odkud k nám také obvykle přijíždí řada účastníků týdne turistiky. Nevidíme proto jiné řešení, než jubilejní ročník Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku odložit na příští rok. Pro ten jsme již stanovili termín konání na 10. – 17. července 2021,“ uzavřela Frňková.

Mezinárodní týden turistiky na Valašsku si za dlouhá léta svého konání vybudoval vynikající jméno, a cestu na Vsetín, který je pravidelně centrem jeho dění, si tak každoročně nacházejí turisté z celé naší republiky, ale i ze zahraničí.
Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Vsetín
Ilustrační foto: Archiv KNZ