Jubilejní 50. ročník Barumky je odložen na příští rok

08.07.2020 12:20

ZLÍN - Barum Czech Rally Zlín měla mít s letošním rokem spojené významné jubileum – už je půl století, kdy se uskutečnil její první ročník. Pořadatelé toto výročí původně chtěli oslavit výjimečným programem a prodlouženou tratí, aby se jubilejní padesátý ročník stal zkrátka nezapomenutelný.

„Jenže kvůli známým okolnostem v souvislosti s výskytem pandemie koronaviru se populární rally letos na Zlínsku nepojede, oznámil počátkem července Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín.
„Původně jsme si mysleli, že problémy s možnou nákazou jsou už minulostí, a zbývá zajistit ‚jen‘ finance. Bohužel, hrozba je zpátky a my dospěli k názoru, že i když jste se za nás fanoušci postavili, je s ohledem na zdraví všech a na nadále velmi nejistou epidemiologickou situaci nutným a správným řešením odložení jubilejního 50. ročníku Barum Czech Rally Zlín na rok 2021,“ uvedl ředitel Barum rally.
„V minulých dnech jsme byli opakovaně ve spojení s Krajskou hygienou stanicí ve Zlíně, kde nám bylo doporučeno v rámci stávající situace a s ohledem na možný vývoj v následujících týdnech důkladně zvážit, zda Barum Czech Rally Zlín v letošním roce pořádat,“ sdělil Regner.

Ředitel Barum Czech Rally Zlín poděkoval za projevenou podporu v uplynulých dnech všem příznivcům i sponzorům populární Barumky, kteří se snažili přispět k uskutečnění letošního jubilejního ročníku.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Barum Czech Rally Zlín