Josef Miklas vystaví své obrazy v Otrokovické BESEDĚ

31.08.2020 07:49

OTROKOVICE - Výběr ze své výtvarné tvorby vystaví Josef Miklas v Otrokovické BESEDĚ. Na vernisáž, která se uskuteční v úterý 1. září v 18 hodin, srdečně zve veřejnost sám autor. Výstava bude volně ke zhlédnutí až do 30. září.

„Rodák z Nedašovy Lhoty Josef Miklas se narodil v roce 1955. Podstatnou část života bydlí se svou rodinou v Otrokovicích a svůj profesní život zasvětil gastronomickému oboru. Jeho celoživotní touhou a koníčkem ale bylo malování. Jak říká sám autor Josef Miklas, je samouk. V 80. letech tvořil pozvánky, PF přání apod. pro hotel Společenský dům, Papučárnu a restauraci Sýpka,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková. V současné době maluje zejména portréty známých osobností, svých přátel, rodiny, ale jeho tvorba obsahuje rovněž obrazy s cestovatelskou tematikou či krajiny. Jeho největší vášní je malování domorodců a především indiánů.

„Ne každému se svým stylem trefím do vkusu. Maluju hlavně z toho důvodu, že v tom nacházím uspokojení. Pokud si ale některé mé obrazy najdou své obdivovatele, zahřeje mě to u srdce,“ řekl Josef Miklas a dodal, že maluje každou volnou chvíli, nejdéle však čtyři hodiny denně.

Na výstavu připravil přibližně padesát olejů, akvarelů, temper a perokreseb. Bude se jednat o výběr autorovy tvorby od 80. let až po současnost. Josef Miklas má za sebou pět samostatných výstav, v Otrokovicích bude vystavovat podruhé.
Udělejte si volnou chvíli a přijďte se podívat.  Osobně Vám nabídne sklenici vína a rád si s vámi na vernisáži popovídá. Výstava obrazů Josefa Miklase bude přístupná ve foyer Otrokovické BESEDY každý všední den od 8 do 18 hodin, během víkendů v případě, že se v kulturním centru konají akce a budova je otevřena,“ upřesnila tisková mluvčí.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Otrokovice