Jižní Svahy nově zdobí květinový strom

09.10.2020 10:03

ZLÍN - Květinový sloup, nebo také „květinový strom“ je novinkou, kterou Odbor městské zeleně umístil v Centrálním parku na Jižních Svazích. „Novinka stojí mezi dvěma hlavními dětskými hřišti uprostřed plochy křížení dvou pěších komunikací. Samotný „strom“ také uzavírá javorovou alej od bytových domů na Podlesí V,“ uvedl tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer..
„Jde o kovovou sloupovou konstrukci, která nese ramena s několika květinovými nádobami. Cílem Odboru městské zeleně, konkrétně oddělení Jižní Svahy, je snaha využít k výzdobě nádob květinové a rostlinné výsadby,“ vysvětlil Ivo Divoký, vedoucí Odboru městské zeleně. „Strom“ bude ozdobou  i v zimním období, kdy živé rostliny budou nahrazeny vánoční výzdobou s osvětlením, aby zejména v době Vánoc vytvořil příjemnou atmosféru pro obyvatele Jižních Svahů a další procházející.
„Že se jedná o raritu potvrzuje skutečnost, že zlínský „květinový strom“ je teprve druhým takovým prvkem, který byl v České republice realizován,“ konstatoval Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblast městské zeleně.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Magistrát města Zlína