Areál Dřevěného městečka bude po šestadvacáté patřit mistrům cechu pekařského

10.07.2019 07:32

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Od roku 1994 slaví každoročně pekařští mistři svůj svátek ve Valašském muzeu v přírodě. „Oslava práce a zručnosti pekařského řemesla Pekařská sobota se uskuteční v areálu Dřevěného městečka v sobotu 13. července. Po celý den budou moci návštěvníci ochutnávat pečivo od 18 zúčastněných pekařských firem,“ informovala mluvčí muzea Pavlína Polášková.

Pekařští mistři z blízkého i širšího okolí se celý rok připravovali, aby do Rožnova přivezli to nejlepší pečivo i cukroví. Odborná porota bude vybírat z přihlášených vzorků vynikající chleba a rohlík. Pozornost malých i velkých upoutá dopolední trojboj pekařských mistrů
v netradičních disciplínách (běh s trakařem a třemi pytli mouky – S troškou do mlýna; běh na chůdách s pekařskou nůší na zádech – Přes hory a doly; běh s plným půllitrem piva na lopáři
– O pekařský půllitr). Výstavka pečiva proběhne na Radnici.

„Po celý den budou moci návštěvníci nejen ochutnávat z široké nabídky pekařských výrobků, ale připraven je i bohatý kulturní program. Na pódiu u rybníčka vystoupí Dechová hudba Bystřičanka z Valašské Bystřice a komorní amfiteátr uvítá Folklorní soubor Javořina z Rožnova pod Radhoštěm a Tomáše Kočka a Orchestr“, uvedl Jindřich Ondruš, generální ředitel.

Vybrat nejlepší pekárnu a ohodnotit ji hlasovacím kuponem může každý účastník. Vyhlášení vítězů odborné i laické soutěže proběhne od 14.00 v komorním amfiteátru.

Vůně čerstvého chleba se letos bude linout z chlebové pece Billova domu v Dřevěném městečku.

Vlastimil Langer