Jiskra z krbu způsobila požár kuchyně rodinného domu na Vsetínsku

10.03.2019 17:39

ZUBŘÍ – Jiskra, které odlétla z krbu a zapadla do uskladněného dřeva, způsobila podle vyšetřovatele hasičů v neděli 10. března dopoledne požár v kuchyni rodinného domu v Zubří na Vsetínsku.
„Nikdo nebyl zraněn, předběžnou škodu vyčíslil majitel domu na 150 tisíc korun, hasiči uchránili majetek nejméně za tři miliony,“ informovala dnes tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Krátce před jedenáctou hodinou dopolední vyjeli hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a dobrovolné jednotky z Rožnova pod Radhoštěm a Zubří k hlášenému požáru v kuchyni rodinného domu ve městě Zubří na Vsetínsku. 

„Po příjezdu hasiči vysokotlakým proudem během několika minut požár zlikvidovali. Dům byl silně zakouřen, proto použili přetlakový ventilátor, kterým objekt odvětrali. Nakonec dům zkontrolovali termokamerou, aby se ujistili, že se požár nerozšířil do dalších částí domu,“ sdělila mluvčí.
V době zásahu byl dům prázdný, majitel zde měl pouze dva papoušky, které hasiči vynesli bez újmy na zdraví na čerstvý vzduch.

„Vyšetřovatel požárů zjistil, že majitel domu zatopil v krbových kamnech v kuchyni a odešel na chvíli mimo objekt. V té době začalo v kuchyni hořet. Jako příčinu vzniku požáru stanovil vyšetřovatel nedbalostní jednání majitele, kterému v době, kdy přikládal do krbových kamen, odlétla z krbu žhavá částice a dopadla do dřeva uskladněného v těsné blízkosti kamen,“ upřesnila Lucie Javoříková.
Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer