Jiří Čunek povede kandidátku KDU-ČSL do krajských voleb a chce dokončit velké projekty

02.06.2020 15:18

ZLÍN – Lídrem kandidátky KDU-ČSL do krajských voleb se stal opět Jiří Čunek, který bude obhajovat pozici hejtmana. Zvolili ho delegáti krajské nominační konference. Získal přes devadesát procent hlasů všech delegátů. Této podpory si nesmírně váží.

 „Pochopitelně chci pokračovat v pozici hejtmana, abych dokončil velké projekty, které jsem začal. Jedině tak může dojít k rozvoji našeho kraje. Máme většinu věcí, které ke spokojenému životu potřebujeme. Zapomněli jsme však budovat špičkové zdravotnictví. Není to jen nová nemocnice, ale rekonstrukce a dostavba všech ostatních, které tady máme. Jak ukázala kovidová krize, zdraví musí být na prvním místě a k tomu potřebujeme špičkové zdravotníky, kteří přijdou jen za špičkovými nemocnicemi,“ je přesvědčen Jiří Čunek.

Do druhé volby o pozici na 2. až 5. místě na kandidátce se utkalo osm kandidátů. Na druhém místě nakonec bude starosta Starého Města a kandidát do Senátu Josef Bazala, na třetím místě a čtvrtém místě Zdislava Odstrčilová, 1. místostarostka Valašského Meziříčí a Robert Teleky, lékař a zastupitel města Vsetín a na pátém místě radní Zlínského kraje a kandidátka do Senátu v obvodě Zlín Michaela Blahová.

Vlastimil Langer

Zdroj: KDU-ČSL

Foto: Archiv KNZ