Jedna nová zastávka, jinak se o prázdninách jízdní řády nemění

10.07.2020 12:05

ZLÍN - Hromadná změna jízdních řádů MHD, která každoročně připadala na přelom června a července, se letos ve Zlíně a Otrokovicích nekoná.
„Kvůli koronavirové krizi trolejbusy a autobusy jezdí již od poloviny března podle prázdninových jízdních řádů a ty zůstanou v platnosti i v červenci a srpnu. Pouze ve Zlíně-Štípě přibyla na lince 46 jedna nová zastávka,“ informoval tiskový mluvčí Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Vojtěch Cekota.
Letošní koronavirová pandemie a s ní spojená omezující opatření zasáhly hluboce i do provozu MHD. Cestujících ze dne na den zásadně ubylo, a protože se zatím s rozvolňujícími opatřeními ještě všichni do trolejbusů a autobusů nevrátili, zůstávají v pracovních dnech v platnosti prázdninové jízdní řády. K přeplňování vozidel MHD nedochází.
„Budeme jezdit podle prázdninových jízdních řádů až do konce srpna. Cestující si na ně zvykli a nebyl důvod něco na nich od 1. července měnit. Teprve od začátku září předpokládáme rozsáhlejší změny v jízdních řádech a návrat k standardnímu provozu pro běžné pracovní dny,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.
Jedna drobná změna přece jen nastane. DSZO získala na lince 46 licenci pro pravidelné využívání zastávky Štípa-pošta. Od 1. července na této zastávce na Mariánském náměstí, naproti kostelu, nově zastavují všechny autobusy linky 46 Velíková – Štípa.
„Vycházíme vstříc požadavkům cestujících, kteří to budou mít z této zastávky blíže do mateřské školy, na poštu i do kostela,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň. Dosud autobusy linky 46 zastávkou u pošty projížděly a zastavovaly až o 200 metrů dál na přestupní zastávce Štípa-škola. Autobusy nyní zastaví na obou zastávkách.
Na zastávce Štípa-pošta bude zastavovat stejně jako dosud i několik spojů trolejbusových linek 4x a 5x, které obsluhují zastávku Kostelec-hřbitov a vynechávají trasu přes zastávku Štípa-požární zbrojnice.
Zdroj: Dopravní společnost Zlín-Otrokovice
Ilustrační foto: Vlastimil Langer