Jaroslav Balaštík bude působit jako mentor hokejistů PSG Berani Zlín

13.08.2019 07:23

ZLÍN -Nejlepší střelec v historii zlínského hokeje se vrací ke zlínskému týmu. Nyní v pozici mentora, který bude mít na starost individuální přístup k hráčům. Doplní tím tým tvořený okolo Antonína Stavjani, Martina Hamrlík a Richarda Hrazdiry. Informaci sdělil klub na svých webových stránkách.

„Asi před dvěma týdny mě oslovil Tonda Stavjaňa s nabídkou, jestli bych mu nepomáhal v pozici konzultanta nebo mentora A-týmu. Mně se ta nabídka od začátku líbila a víceméně jsem si jenom doma potřeboval ujasnit, jestli to projde a můžeme to časově skloubit. Jsem velmi rád, že taková nabídka přišla a já budu moct předat něco ze svých hráčských i životních zkušeností,“ sdělil Jaroslav Balaštík.

Práce mentora bude podle Balaštíka spořívat nejen v účasti na taktických poradách před zápasem, ale jeho hlavním posláním bude především v individuálním přístupu k hráčům. „Každý hráč je jiný a ne na každého platí obecné věci. Ty se můžou použít, ale každý na ně bude reagovat jinak. Takže můj přístup bude vyloženě individuální ke každému hráči,“ řekl Balaštík.

Návrat ke zlínskému hokeji bere Jaroslav Balaštík jako výbornou příležitost a skvělou zkušenost do mého života. „Jsem rád, že zase uvidím kabinu i kluky zblízka a také uvidím pana Sedláka, se kterým jsem strávil mnoho let tady v kabině. Jsem za tu nabídku rád,“ dodal bývalý vynikající hokejista.

O svém poslání řekl, že jeho úkolem bude přistupovat ke každému hráči individuálně a pomáhat mu. Tím, že každý hráč bude mít svoji nejlepší sezonu, bude se dařit celému týmu jako celku.

Foto: www.hokej.zlin.cz