Jarní prázdniny nabízejí spoustu akcí nejen dětem

13.02.2017 17:34

Příští týden se ponese na Východní Moravě ve znamení jarních prázdnin, ale nabídka akcí nebude připravena jen pro školáky.
Ve středu 15. února pořádá Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně od 17:00 přednášku věnovanou středověké a barokní zbožnosti. Poutě a poutnictví představují důležitou součást středověké i barokní římskokatolické zbožnosti a nacházejí silný ohlas také v dnešní době. Naproti tomu v evangelické tradici je poutnictví cizím až nepatřičným prvkem. V přednášce se David Valůšek zaměří na zajímavý fenomén putování evangelíků za vírou z Východní Moravy do okolních zemí v době předtoleranční. Základní vstupné stojí 40 Kč.
V budově městského úřadu v Bystřici pod Hostýnem se ve čtvrtek uskuteční přednáška Pavla Proška na téma Historie antarktických objevů. Začátek je v 17:30, vstup je volný.
V pátek 17. února pořádají v luhačovickém hotelu Alexandria Swingový večer s tanečním uskupením Crazy Flappers a kapelou Jazzzubs. Program začne v 19:30.

V sobotu 18. února se poběží závod pro celou rodinu Hostýnský Yeťty. Start závodu bude tradičně v 9:00 hodin na Svatém Hostýně a v 10:00 hodin na Tesáku. Cíl akce bude ve Ski areálu Troják. Startovné je 100 Kč pro závodníky od 15 let a 50 Kč pro závodníky s Kartou Hostýnska. Yettybus všechny závodníky zdarma dopraví na start a po závodu zpět do Bystřice pod Hostýnem. Registrace závodníků na www.hm52.cz do čtvrtka 16. 2. 2017 do 12:00 hodin. Více na www.vychodni-morava.cz/akce/118556/.

V Květné zahradě v Kroměříži bude možné shlédnout v sobotu 18. 2.  ukázku aranžování květinových přízdob, kterou předvede aranžérka Jana Hrstková v 11:00 a v 14:00 hodin. Vstupné v rámci vstupného do Květné zahrady 70 Kč a 45 Kč.
V sobotu 18. února se bude v Kulturním domě Zašová na Valašsku od 15 hodin koštovat slivovice. Mimo 11. ročník tradičního koštu proběhne soutěž o nejlepší slaný závin.

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm v sobotu 18. února ožije masopustními tradicemi. Od 9 do 16 hodin se můžete seznámit s řadou zvyků,  například s tradičním hanáckým masopustním právem ze Sazovic, či masopustními obchůzkami z Francovy Lhoty a Rožnova pod Radhoštěm. Tento den bude mimořádně otevřena oblíbená Jurkovičkova rozhledna na Karlově kopci nad muzeem.  www.vmp.cz  .

Nabídku dalších akcí naleznete na www.vychodni-morava.cz.

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.