Jarní prázdniny nabízejí dětem ve Zlínském kraji spoustu akcí

12.02.2017 12:45

Příští týden se ponese na Východní Moravě ve znamení jarních prázdnin, proto naleznete v této nabídce akce určené zejména školákům.

Od pondělí 13. do úterý 14. února pořádá Filmový uzel Zlín příměstský tábor Nekecej a šlapej aneb na kole vstříc prázdninám. Dvoudenní animační workshop je určen pro děti ve věku 8 až 13 let s cyklistickou tématikou. Táborníci si osvojí základy animace a v týmu si vytvoří vlastní krátký animovaný film, který si s sebou odnesou. Cena je 1 490 Kč. Více na e-mailu: oskerova@filmovyuzel.cz nebo tel.: 720 955 691.

Kreativní centrum Pětikvítek v Kroměříži zve v úterý 14. února na program Čteme dětem, potrvá od 15:30 do 17:00. Malé čtenáře i nečtenáře čekají pohádky a kouzelné příběhy. Vstupné je 50 Kč. 

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně přichystala pro děti tvořivé dílny, ve kterých si každý malý návštěvník vyrobí originální koláž. Děti si tak mohou vyrobit báječné obrázky plné fantazie. Dílny jsou plánovány na úterý 14. a čtvrtek 16. února od 14 do 17 hodin ve třetím podlaží budovy 15. Vstup do dílny je zdarma.

Pracovníci oddělení muzejní pedagogiky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně zvou děti a jejich rodiče ve středu 15. února na celodenní program k výstavě Hedvábná cesta. „Děti si v prázdninovém programu Za hedvábím a vůní koření projdou v několika tvořivých zastaveních dávnou obchodní cestu vedoucí z dálného východu až do Evropy. Stanou se obchodníky na této cestě, vyzkouší si umlít koření, zapečetit obálku a směnit ji za drahocenný jantar. Pro návštěvníky je připraveno i občerstvení v podobě lahodného čaje,“ uvedla Michaela Mitáčková, vedoucí obchodního oddělení Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Program se uskuteční v časech 10 – 12 hodin a 13 – 16 hodin a je vhodný pro děti ve věku od pěti let. Vstupné je pro každého jednotlivce 35 korun.
V Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně jsou pro děti každé dvě soboty v měsíci připraveny Sobotní výtvarné dílny. Dětem je otevřen výtvarný ateliér inspirovaný díly z galerijních expozicí. Děti se pomocí techniky kresby, malby, grafiky, sochařství, ale i jejich různých kombinací a experimentů seznamují jak s výtvarnými postupy, tak i blíže poznávají originály uměleckých děl. Bližší program výtvarné dílny v sobotu 18. února přiblížila Barbora Mrázková z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně: „Pro velkou část malířů je hlavním motivem jejich tvorby krajina. Společně si projdeme naši aktuální výstavu Sto plus jedno dílo, kde se pokusíme tyto obrazy najít a sami si vytvořit krajinu.“ Dílna je vhodná pro děti ve věku od 5 let.
Ve čtvrtek 16. února zve Knihovna Kroměřížska v Kroměříži děti ve věku od 3 do 5 let a jejich rodiče do Klubu Puntík. Čeká je čtení, vyprávění a hraní si s knížkou Kde je tučňák Pip? Začátek je v 15:30, konec v 17:00.
V neděli 19. února pořádá Dům kultury Uherský Brod Pohádkový karneval se začátkem v 15:00. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu her a soutěží, rej masek, kulturní vystoupení a bohatou tombolu.

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.