Jan Kameník odvolán, na pozici hlavního trenéra se vrací Bohumil Páník

10.03.2020 11:31

ZLÍN – Představenstvo FC Fastav Zlín dnes v dopoledních hodinách odvolalo z funkce hlavního trenéra zlínského A týmu Jana Kameníka. „Na pozici nového trenéra nastupuje Bohumil Páník. Sedmatřicetiletý kouč Jan Kameník tým převzal na začátku října 2019,“ uvedla tisková mluvčí FC Fastav Zuzana Molková.

„Ačkoli měl otrokovický rodák Jan Kameník od začátku plnou podporu vedení klubu, bohužel se mu s týmem nepodařilo dosáhnout příznivých výsledků,“ reagoval sportovní manažer Zdeněk Grygera.

„Honzovi Kameníkovi bych rád jménem klubu poděkoval za dlouholetou spolupráci, loajalitu a vstřícnost,“ dodal.

Zlínský kádr s okamžitou platností přebírá Bohumil Páník, který přichází společně se svým asistentem Janem Sombergem a povede již dnes tréninkovou jednotku.

„Trenér Páník se vrací do velmi známého prostředí, což bude velkou výhodou a současný kádr momentálně potřebuje trenéra se zkušenostmi,“ doplnil Zdeněk Grygera.

Bob Páník poprvé převzal tým ve druhé lize v prosinci 2014, kdy nahradil odvolaného Martina Pulpita. Pod jeho vedením se zlínský klub dostal po půl roce do nejvyšší soutěže.

V roce 2017 dovedl Páník Zlín k vítězství v domácího poháru MOL cup a následně s týmem postoupil rovnou do základní skupiny Evropské ligy. Tam se ševci střetli s Kodaní, Lokomotivem Moskva a Sheriffem Tiraspol. Skupinu zakončili ziskem dvou bodů.
Páník kromě Zlína působil u mládeže v Sigmě Olomouc a Baníku Ostrava, vedl také polské týmy Lech Poznaň, Miedž Legnica a Pogoň Štětín.
Zdroj: FC Fastav Zlín
Odvolaný Jan Kameník a nový trenér Bob Páník. Foto: Archiv KNZ