IS Produkce natáčí svůj první film, tématem je ekologie

15.07.2020 07:12

HOŠŤÁLKOVÁ - Úvodní klapka k novému česko-polskému filmu Animal Crusaders padla o prvním červencovém víkendu v Hošťálkové na Vsetínsku. Role výkonného producenta se zde poprvé ujala zlínská IS Produkce, která je tak zodpovědná za zdárný průběh natáčení filmu včetně jeho financování. Snímek se odehrává v prostředí ekologických aktivistů a slibuje syrový emocionální zážitek. Do kin bude uveden v roce 2022

„Často skloňovanému tématu ekologie a ekologického aktivismu se rozhodli věnovat tvůrci filmu Animal crusaders. Film vzniká v česko-polské koprodukci pod taktovkou zlínské společnosti IS Produkce a je režijním debutem Robina Lipo, absolventa VOŠ filmové ve Zlíně a prestižní mezinárodní filmové školy v polské Łódźi,“ uvedla Kateřina Martykánová, PR manažerka.

IS Produkce se již v minulých letech zapojila do přípravy několika snímků, tentokrát je však poprvé výkonným producentem a podílí se tak na pracích v průběhu celého realizačního procesu – na vývoji scénáře, přípravě natáčení, technickém zajištění i zabezpečení finančních zdrojů.

„Každý film, na kterém jsme spolupracovali, měl silný příběh a zajímavé téma, ať už to byl alkoholismus v Úsměvech smutných mužů, Můj příběh s tématem domácího násilí nebo Smečka řešící šikanu ve sportovních týmech. Stejně je tomu u Animal crusaders, kde nás zaujalo kontroverzní prostředí ekologických aktivistů,“ řekl Martin Gazda, majitel IS Produkce a dodal, že z pohledu zvenčí se mohou někdy jevit jako ekoteroristé, naší snahou je nabídnout na ně jiný  pohled a donutit diváka k zamyšlenínad přístupem ke zvířatům a přírodě obecně,“ dodal.  I proto filmaři volí realistický až syrový tón s cílem vyvolat v divákovi emoce, které přetrvají i po odchodu z kina.

Tvůrci snímek označují jako roadmovie love story na pozadí ekologického aktivismu. Ústřední postavy Rebeku a Xaveryho ztvární dvojice mladých herců – Češka Jessica Bechyňová a Eryk Kulm Jr. z Polska. Rebeka a Xavery se seznamují při autostopu, několik dní pak společně cestují a vzájemně se poznávají. Rebeka bydlí v Praze v uměleckém squatu se skupinou aktivistů, společně pořádají koncerty, semináře a provozují bezobalové obchody. Na Xaveryho udělají dojem a přidává se k nim. Vztah s Rebekou ochabuje, vzrůstá ale Xaveryho zapojení do společné práce na rekonstrukci obchodu, je aktivní i ve vymýšlení a přípravě dalších akcí. Radikalizuje se, což se Rebece nelíbí. Navíc zjišťuje, že je těhotná a přemýšlí, zda je zodpovědné přivádět dítě do tohoto světa…

„Natáčení bylo zahájeno v sobotu 4. července v Hošťálkové, kdy se natáčely testovací scény s oběma hlavními herci pro teaser. Hlavní natáčení se uskuteční v létě 2021 a celkem filmaři plánují 20 natáčecích dní v lokacích umístěných ve Zlínském kraji. Do českých kin bude film uveden v roce 2022,“ dodala Kateřina Martykánová.

Zdroj a foto: IS Produkce