Interiéry budovy č. 14 v Uherskohradišťské nemocnice projdou rozsáhlou rekonstrukcí, kraj do ní investuje čtvrt miliardy korun

17.04.2019 12:34

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rozsáhlou rekonstrukci vnitřních prostor budovy č. 14 plicního oddělení v areálu Uherskohradišťské nemocnice schválili krajští radní.
„Současně zde bude vybudováno nové ocelové schodiště do třetího nadzemního podlaží a přístavba se dvěma výtahy a schodištěm, která bude umožňovat evakuaci celé budovy. Celkové náklady jsou vyčísleny na 246 milionů korun,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„Tato rekonstrukce je nezbytná vzhledem ke stavu vnitřních rozvodů a instalací v budově, které jsou původní z roku 1975 a jsou tedy již morálně i technicky zastaralé. Vykazují celou řadu nedostatků a závad a postupem času se navíc počet těchto závad zvyšuje,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Rekonstrukcí v budově tak projdou elektroinstalace, kanalizace, vodovody, instalovány budou nové příčky a omítky, podlahy, keramické obklady, stropní podhledy i vzduchotechnika. Díky tomu zde vzniknou nová moderní pracoviště, splňující požadavky současné legislativy jak na vlastní provoz a uspořádání, tak na vnitřní prostředí.

S dokončením rekonstrukce se počítá v polovině roku 2021. Tím bude komplexně zmodernizován soubor všech vzájemně propojených centrálních budov nemocnice, které nebudou v příštích 25 letech vyžadovat další výraznější investice.

Obvodový plášť budovy č. 14, stejně jako její střecha, okna a dveře byly rekonstruovány již v roce 2012.

Vlastimil Langer

Foto: www.kr-zlinsky.cz
Zdroj: www.kr-zlinsky.cz