Informační centrum zahájilo prodej vratných kelímků

10.07.2020 13:38

KROMĚŘÍŽ - Plastové vratné kelímky v sytě žluté barvě loga města jsou v prodeji v Turistickém informačním centru Kroměříž v Prusinovského ulici vedle radnice.
„Vratné kelímky jsou zajímavým a praktickým propagačním předmětem města a zároveň přinesou snížení množství plastového odpadu při pořádání kulturních a společenských akcí ve městě, zvláště těch letních pod širým nebem,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř.

Grafika kelímku, kterou v rámci veřejné soutěže vytvořila Kateřina Blahutová, představuje některé dominanty Kroměříže i zajímavé akce, které se ve městě konají a dotvářejí jeho kolorit. „Návrh ilustruje sérii zážitků a aktivit, které dělají Kroměříž jedinečnou,“ uvedla autorka návrhu.

Nádobka má obsah 0,5 litru a zájemci ji mohou zakoupit za 40 korun. „Kromě toho, že se dá kelímek pořídit v kroměřížském ‚íčku‘, bude možné ho koupit na případných akcích u stánků s čepovanými nápoji, umožní-li aktuální situace kolem koronavirové nákazy jejich pořádání,“ vysvětlil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Kroměříž