Hulínské radnici se osvědčili pracovníci veřejně prospěšných prací

26.10.2020 10:34

HULÍN – Jako velmi prospěšné hodnotí radnice v Hulíně letošní nasazení pětice pracovníků v rámci veřejně prospěšných prací (VPP). Dvě ženy a tři muži se podílí zejména na udržování pořádku ve městě i jeho místních částí Záhlinic a Chrášťan.
„Zaměstnávání těchto pracovníků je pro město Hulín velkým přínosem. Pracovníci by měli práce vykonávat do konce listopadu, ale jednáme s Úřadem práce o prodloužení jejich smluv do dubna příštího roku. Práce je ještě hodně a každá ruka je dobrá,“ prohlásil Zdeněk Váňa, technik z Odboru správy města, který má pracovní náplň lidí v rámci projektu VPP na starosti.
„Kromě udržování pořádku, zejména mechanického odstraňování trávy u obrubníků komunikací, se pracovníci v rámci VPP zapojili v létě i do likvidace následků vichřice, která vyvrátila několik stromů a ulámala mnoho větví. Pomohli také při rekonstrukcích obecních budov, ať již v depozitáři Muzea v Záhlinicích, Základní umělecké škole, anebo ve Středisku volného času. V těchto případech bylo jejich úkolem kompletní vyčištění vnitřních a venkovních prostor,“ přiblížil Zdeněk Dvořák z hulínské radnice. 
„Podíleli se také na přípravách rekreačního střediska Ondráš v Rajnochovicích na sezonu. Před prázdninami je potřeba provést řadu úkonů, aby se zde mohly střídat jednotlivé turnusy, navíc letos bylo potřeba zajistit také zvýšené hygienické požadavky v souvislosti s onemocněním COVID-19. V celém areálu byl proto proveden antivirový postřik a byla zvýšena kapacita hygienických zařízení,“ sdělil Zdeněk Váňa.
Pracovní doba lidí zaměstnaných v rámci VPP je 40 hodin týdně. Jejich odměny hradí z větší části Úřad práce, město Hulín se podílí na odvodech na zdravotní a sociální pojištění.  Kromě finanční odměny dostávají tito pracovníci také stravenky.
Město Hulín zaměstnává pracovníky na VPP dlouhodobě. Od roku 2006 umožnilo tento typ zaměstnání už 90 pracovníkům. Rozsah i druh činností, které vykonávají, je každý rok přibližně stejný. 
„Vždy udělají velký kus práce a platí i to pro letošní rok. Projekt VPP je pro nás výhodný také tím, že pomáhá šetřit provozní náklady. Prospěšný je i pro samotné pracovníky, protože jim umožňuje pravidelný výdělek u seriózního zaměstnavatele. Moc jim za jejich práci děkujeme,“ konstatoval Roman Hoza, starosta města Hulína. 

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Hulín