Hulín půjde do květu, letničky jsou již vysazeny

09.05.2020 11:19

HULÍN – Na řadě míst Hulína už jsou vysazeny nové jarní květiny. Objevily se jak v centru, tak i v dalších částech města. Do výsadby a údržby letniček, ale i dalších květin a zeleně ve veřejném prostoru radnice každoročně investuje ze svého rozpočtu významnou částku. 

„Nové záhony růží jsou vysázeny u autobusových zastávek na náměstí Míru, kde se uskutečnila i výsadba letničkových záhonů, stejně jako b Holešovské ulici,“ sdělil Zdeněk Dvořák z hulínské radnice.
„Náměstí Míru oživily i truhlíky s květinami, konkrétně s muškáty, ty zdobí také v okna Kulturního domu. Truhlíky se surfiniemi jsou umístěné na silničních mostech, na zábradlí v Poštovní ulici, verbenami, afrikány a šalvějí jsou osázené ostrůvky u silnice I/55 a záhony před základní školou,“ vyjmenoval Roman Dutkevič, vedoucí Odboru rozvoje města a životního prostředí. Doplnil, že u Kulturního domu jsou umístěné i betonové truhlíky s květinami a hrob padlých vojáků byl osázen voskovkami.

S výsadbou květin se počítá také na podzim, a to na ploše u nové trafostanice na křižovatce ulic Hviezdoslavova a Sokolská a na konci ulice Dukelská.

V posledním období se každoročně v Hulíně vysadí řada stromů a tisíce květin. „Pěkné prostředí podporuje příjemnou atmosféru a tu chceme ve městě mít. Navíc tvrdím, že prostředí kultivuje a vychovává, což je další důležitý důvod pro to, abychom o zeleň v Hulíně pečovali s maximálním úsilím. Estetické okolí dělá lidem radost a pomáhá udržovat dobrou náladu. A to zvláště teď potřebujeme všichni, “ konstatoval Roman Hoza, starosta Hulína.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Hulín