Hudeček a Luhačovice po čtyřiadvacáté

21.07.2020 12:45

LUHAČOVIC E - Přes veškeré problémy způsobené pandemií koronaviru se podařilo pořádajícímu Spolku Václava Hudečka připravit k realizaci projekt Akademie. Uskuteční se v termínu od 27. července do 8. srpna 2020 v Luhačovicích.
Studenti budou se svými lektory pracovat v prostorách základní školy a koncerty se uskuteční v Kulturním domě Elektra. Kromě dvou jeden z nich bude v Kostele sv. Rodiny v Luhačovicích a další v poutním chrámu Narození Panny Marie ve Štípě.
V pondělí 27. července se na slavnostním koncertě představí po boku Václava Hudečka vítězové XXIII. ročníku Kateřina Krejčová a Matteo Hager.
Od úterý 28. července čeká osmnáct studentů tvrdá práce pod vedením lektorů Václava Hudečka a profesora Pražské konzervatoře Jiřího Fišera. V individuálních hodinách budou pracovat na skladbách světového houslového repertoáru.
Následně se představí publiku na třech absolventských koncertech. Po té porota ve složení Václav Hudeček, Eva Hudečková , prof. Jiří Fišer a pianista Lukáš Klánský, který mimo jiné bude doprovázet studenty v hodinách i ve cvičebnách, vyberou vítěze. Hlavní cenou je mistrovský nástroj v hodnotě 100 tisíc korun postavený Mistrem houslařem Jaroslavem Kohoutem.
Nástroj od něj zakoupil pro vítěze zlínský donátor a při slavnostním ceremoniálu v pátek 7. srpna na Galakoncertě je vítězi předá. Projekt se uskuteční pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka za finanční pomoci Zlínského kraje a města Luhačovice.
Akademie se letos zúčastní18 studentů z celé republiky. 10 chlapců, osm dívek, tři studenti jsou ze Zlínského kraje, nejmladšímu je 14 let, nejstaršímu 25 let.
Letos nejsou vstupenky v předprodeji, prodávat se budou hodinu před začátkem koncertu v místě konání.
Případné další informace či zprostředkování rozhovorů, natáčení, volejte602 824 587, nebo e-mail presszlin@volny.cz

M. Krumpolcová

Ředitelka pořádajícího Spolku Václava Hudečka pro pořádání houslových kurzů