Hudba v kroměřížských zahradách a zámku se letos neuskuteční

03.06.2020 14:30

KROMĚŘÍŽ - Festival Hudba v zahradách a zámku se měl v Kroměříž konat v nadcházejícím létě již pojedenadvacáté.
„Současná složitá situace,byť postupně uvolňovaná,  přiměla pořadatele, jimiž jsou tradičně město Kroměříž, Dům kultury v Kroměříži, Klub UNESCO Kroměříž, společnost Art Collegium 2002 a Národní památkový ústav, aby letošní cyklus koncertů vážné hudby zrušili,“ řekla místostarostka Daniela Hebnarová.

Program festivalu byl kompletně připravený již před příchodem hrozby koronavirové nákazy a následným omezením kulturních projektů. „Mrzí nás, že milovníci vážné hudby přijdou o sérii koncertů, která již více než dvacet let patří k tradičním letním akcím a která přinášela návštěvníkům nezapomenutelné zážitky v kouzelném prostředí Květné zahrady a Arcibiskupského zámku,“ dodal ředitel Domu kultury v Kroměříži Pavel Sedláček.

V průběhu čtyř koncertů od 23. června do 24. července se kroměřížským divákům a posluchačům měli představit třináctiletý klavírista a kroměřížský rodák Jan Schulmeister s Moravskou filharmonií Olomouc, sopranistka Eva Kývalová a barytonista Lukáš Bařák společně s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, virtuos na kladívkový klavír Jaroslav Tůma společně s houslistkou Lucií Sedlákovou Hůlovou a absolventi Mezinárodních dirigentských kurzů ve Zlíně a v Kroměříži.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž