Hřiště na Padělkách bude doplněno a rozšířeno

21.06.2020 10:43

OTROKOVICE - V minulém roce v Kvítkovicích na Padělkách město vybudovalo nové sportovní víceúčelové hřiště.

„V letošním roce bude toto hřiště doplněno o sportovní povrch a bude rozšířeno o dětské hřiště. Nový prostor již poslouží všem věkovým kategoriím dětí,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.

„Výstavba sportovního víceúčelového hřiště byla rozdělena na dvě etapy. První etapa byla vybudována koncem minulého roku a letos bude v rámci druhé etapy doplněn sportovní povrch, dále se v zelené ploše vybuduje nové dětské hřiště se zpevněnými plochami a mobiliářem. Na nový pryžový povrch bude umístěn kolotoč, herní prvek s průlezem, herní prvek hřib, sestava průlezek, grafické motivy skákací krokodýl, opice, beruška a ježek,“ vyjmenovala Alena Lacigová z odboru rozvoje města.
Hřiště by podle Lacigové mělo sloužit k rekreačním a sportovním aktivitám. Vhodné je pro fotbal, házenou, malou kopanou, volejbal, nohejbal, tenis či florbal.

Práce na druhé etapě začaly v polovině června s předpokládaným ukončením v polovině září letošního roku. Pokud klimatické podmínky dovolí, hřiště budou moci děti, mládež i dospělí začít využívat ještě letos na podzim.

 „Občané Kvítkovic budou mít plnohodnotné hřiště pro všechny věkové kategorie. Snažíme se v každé části města udělat něco, co by obyvatelům Otrokovic život zkvalitnilo. Chceme naše město udržovat, zvelebovat, dělat jej pro všechny co nejpřívětivější,“ řekla Hana Večerková, starostka města.
Otrokovická radnice vynaložila na první etapu 2,4 miliony korun a na druhou etapu přibližně 2,1 milionu korun. Obě částky jsou čerpány z rozpočtu města.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice