Hotely Resortu Valachy opět ožívají, jako první se otevřel Horal

02.06.2020 08:24

VELKÉ KARLOVICE – Jeden z největších ubytovatelů ve Zlínském kraji, Resort Valachy Velké Karlovice od středy 27. května opět začal nabízet své služby.

„Provoz čtveřice hotelů s celkovou kapacitou 350 lůžek, dvěma wellness centry a širokou škálou volnočasových aktivit se rozbíhá postupně:jako první se návštěvníkům otevřel nejvyhledávanější hotel Horal,“ sdělila tisková mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

„Hotely budeme otevírat postupně, reagujeme na obvyklou obsazenost v tomto ročním období. Od středy je otevřen Horal včetně restaurace a venkovní terasy, od čtvrtku 28. května i relaxační centrum Wellness Horal. O víkendu funguje naše Bistro Razula pro turisty i cyklisty s nabídkou občerstvení, grilovaných specialit, pizzy a frgálů. K 5. červnu otevřemeSpa hotel Lanterna, hotel Pod Javorem budev červnufungovatve víkendovém režimu, hotel Galik pro skupinové objednávky. Se startem letních prázdnin pak již najedeme naplno do obvyklých kolejí. Všechna hygienická nařízení pro hotelový, restaurační a wellness provoz splňujeme, hosté u nás mají bezpečné podmínky,“ uvedla provozní ředitelka Resortu Valachy Zuzana Vašutová..

V relaxačním centru Wellness Horal mohou hosté využívat všechny tři termální bazény, fitness centrum, saunový svět i masáže a beauty ošetření, dočasně se ale nekonají saunové rituály, vypnuty jsou parní lázeň, tepidarium a některé vodní prvky v bazénech: divoká řeka, chrliče a bubblery. „I tak si u nás nyní hosté mohou užít kvalitní relaxaci a klid uprostřed krásně rozkvetlé jarní přírody před začátkem hlavní turistické sezóny,“ doplnila Zuzana Vašutová.

Zatímco červnové termíny se obsazujípozvolna, zájem o prázdniny stále roste. Zvláště hotely Horal a Lanterna se plní, v některých termínech již nejsou rodinné pokoje. „Zareagovali jsme na situaci a pobytové balíčky jsme doplnili o řadu aktivit pod širým nebem. Hosté mají v ceně kromě obvyklého vstupu do wellness, snídaně, večeře a masáže také třeba piknik v přírodě, zábavnou školu golfu, jógu nebo kurz pečení frgálů,“ řekla provozní ředitelka Resortu Valachy.

Resort chystá hudební podvečery na venkovní terase na Horalu, nově táboráky s kytarou a procházkou za valašskými strašidly u Bistra Razula. „Zde jsme vylepšili nabídku jídel i venkovní posezení a budujeme tu i herní zónu pro děti. V restauracích máme připravená nová sezónní menu, budeme opět pořádat oblíbené kurzy pečení frgálů a nově i pečení pizzy pro děti a rodiče,“ uzavřela Zuzana Vašutová.

V hotelech Resortu Valachy nyní pracuje 180 zaměstnanců. Přes složitou ekonomickou situaci firma nepřistoupila k redukci personálu. „K tomuto opatření jsme nesáhli na hotelech ani v naší Bistrotéce Valachy ve Zlíně, kde pracuje dalších 80 lidí. Kvalitní personál je pro nás stěžejní a považujeme za nezbytné si jej udržet v zájmu zachování kvality služeb,“ konstatoval Tomáš Blabla, ředitel hotelových provozů společnosti HP TRONIC, kam karlovické hotely i zlínská Bistrotéka Valachy spadají.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Resort Valachy