Hokejoví mušketýři Čajánek, Leška a Marušák se budou věnovat mládeži

06.06.2020 08:54

ZLÍN - Živé a plné změn. Takové je letošní jaro v mládežnickém oddělení hokejového klubu PSG Berani Zlín.
„Do vedení mladých Beranů nově přibyli bývalí hokejisté Petr Čajánek, Petr Leška a Jiří Marušák, změny nastaly také v realizačních týmech většiny věkových kategorií. Další novinky zlínští činovníci v těchto týdnech připravují,“ informoval tiskový mluvčí klubu Roman Ordelt.

Nové tváře ve vedení mládeže není potřeba fanouškům Beranů představovat. Hokejové životy Čajánka, Lešky i Marušáka jsou se Zlínem výrazně spjaté. Po skončení hráčské kariéry se nyní všichni tři zapojí do výchovy mladých nadějí v klubu.

„Agenda sportovního manažera mládeže je velmi obsáhlá a jeden člověk ji nemůže s čistým svědomím kvalitně a efektivně zvládnout,“ vysvětlil manažer mládeže Tomáš Valášek. „Proto došlo k rozšíření vedoucího týmu a rozdělení kompetencí mezi více osob. Jsem nadšený, že kluci chtějí naplno pracovat pro náš klub,“ dodal.

Struktura a složení vedení nyní vypadá následovně:

Tomáš Valášek – manažer mládeže, Tomáš Jankovič – sekretář mládeže, Petr Čajánek – asistent manažera mládeže, Ondřej Veselý – asistent manažera mládeže (žáci), Petr Leška – asistent manažera mládeže (Akademie), Jiří Marušák – obchodní činnost, administrativa.

„Změnami prošly také realizační týmy většiny věkových kategorií, do klubu přibylo i několik nových trenérů. Jedním z nich je například mladý kouč Lubomír Konečný, který přišel ze Vsetína a nyní vede zlínské osmáky a šesťáky, sdělil Roman Ordelt.

Snahou vedení a trenérů je zkvalitnit fungování mládežnického hokeje ve Zlíně, a to na ledě i mimo něj. Tento dlouhodobý proces započal již v minulé sezoně.
„Pravidelně se setkáváme s celým trenérským štábem, abychom diskutovali, vyjasnili si své pohledy a společně nastavili pravidla, metodiku, atmosféru i komunikaci jak dovnitř, tak směrem ven z klubu,“ popsal Valášek.

Mladé hokejisty v nejbližší době v prvé řadě čekají společné tréninky, které potrvají do konce června. Vzhledem ke zkrácení loňské sezony pak začne příprava na ledě dříve než obvykle – už 18. července. Klub připravuje také nabídku příměstských táborů pro děti.

Suchou týmovou přípravu zahájili mladí Berani v pondělí 11. května. Tréninky ve venkovních i vnitřních sportovištích se konají za přísnějších hygienických podmínek, účast hráčů je dobrovolná.

Zdroj: Roman Ordelt, tiskový mluvčí PSG Berani Zlín

Foto: PSG Berani Zlín