Hokejoví Berani uzavřeli sezonu, hráči i trenéři souhlasí se snížením odměn v březnu a dubnu

03.04.2020 15:17

ZLÍN - Složitá situace, způsobená pandemií koronaviru, těžce dopadá i na hokejový klub PSG Berani Zlín. Soutěž se zastavila den před prvním domácím utkáním předkola Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy v ledním hokeji a nejistota bude provázet i další měsíce. „Pozitivní zprávou je, že uzavření letošní sezony k poslednímu dubnu, bude zahrnovat i opatření, které minimalizují dopady pandemie. Přispěli také hráči klubu, kteří se dohodli s vedením na snížení jejich odměn v březnu a dubnu a jsou připraveni na debatu i směrem k dalším měsícům,“ informoval tiskový mluvčí hokejového klubu Roman Ordelt.

Na snížení odměn se finálně dohodli hráči s vedením na společné schůzce. Zúčastnili se jí hráči v čele s kapitánem Tomášem Žižkou, hlavní trenér Robert Svoboda a generální manažer Martin Hosták. „S tímto scénářem nikdo nepočítal. Jsem ale velmi rád, že po komplikacích spojených s touto situací a následných jednání můžeme konstatovat, že současná sezona je finančně zajištěná. Velmi k tomu přispěl i fakt, že jsme se s hráči domluvili na snížení jejich odměn,“ přiblížil aktuální situaci Martin Hosták.

Základní odměny byly sníženy o 40 procent počínaje dubnem a vyplaceny nebudou také postupové bonusy a části dalších bonusů. Zároveň však byla stanovena hranice 50 tisíc korun, pod níž krácené platy nemohou klesnout. Hráči, kteří mají smluvní odměnu pod touto hranicí, budou nadále brát sto procent platu. Snížení mzdy se týká i trenérů.

„Okamžité vypovídání smluv (tak jak se děje například na Slovensku) u nás nebylo k diskuzi. Většina našich hráčů jsou místní, kteří s klubem žijí celý život. Nemůžeme se k nim obrátit zády ani v těžkých časech. Prioritou pro nás bylo společně dojít k dohodě, která bude pro všechny akceptovatelná,“ upřesnil Robert Svoboda, hlavní trenér týmu a sportovní manažer.

I přes zdánlivý klid na Zimním stadionu Luďka Čajky se zde práce nezastavila. „Již nyní pracujeme na následující sezoně, byť podmínky jsou nestandardní. Připravujeme se na první kola jednání s partnery a prodej permanentních vstupenek. Ty bychom chtěli začít prodávat v běžném termínu, ale uvidíme, jak se bude situace dále vyvíjet. Podpora fanoušků a sponzorů je pro nás bude důležitější než kdy dříve, a proto pro ně připravujeme na další sezonu novinky a překvapení,“ prozradil Martin Hosták.

Zdroj: Roman Ordelt, tiskový mluvčí PSG Berani Zlín

Ilustrační foto: Vlastimil Langer