Hokejista Michal Jordán se stal Sportovcem roku Zlínského kraje 2018

11.04.2019 14:20

ZLÍNSKÝ KRAJ – Hokejista Michal Jordán se stal absolutním vítězem ankety Sportovec Zlínského kraje 2018. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo ve středu 10. dubna v Kongresovém centru Zlín.
„Michal Jordán, zlínský odchovanec a v současnosti hráč ruského klubu Amur Chabarovsk, patřil v loňském roce k oporám české hokejové reprezentace, která získala čtvrté místo na zimní olympiádě. Shodou okolností za český národní tým nastoupil také včera večer v přátelském zápasu proti Rakousku, proto jej na slavnostním ceremoniálu zastoupili jeho tatínek Aleš a syn Míša,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.
Oceněným sportovcům osobně poblahopřáli hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a další krajští radní. Zlínský kraj je vyhlašovatelem této tradiční ankety.
„Tuto anketu nepořádáme proto, aby sportovci něco dostali, ale aby ti, co nesportují, viděli, že když se sportuje v duchu fair-play, tak si toho vážíme a umíme to ocenit. Vy, sportovci, jste motivátory pro nás ostatní, abychom vstali od svých počítačů a šli dělat něco nejen pro své tělo, ale i duši, protože ve sportu je potřeba se nejen mezi sebou utkat, ale především umět respektovat soupeře. A to je pro život velmi důležité. Svými úspěchy nám samozřejmě také přinášíte radost, za což vám patří velké poděkování a uznání,“ řekl v úvodu ceremoniálu hejtman Jiří Čunek.
Kromě absolutního vítěze v hlavní kategorii byli vyhlášeni ti nejlepší také v kategoriích Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let, Nejúspěšnější handicapovaný sportovec, Nejúspěšnější trenér a Nejúspěšnější sportovní kolektiv. Dále pak byly uděleny Cena hejtmana Zlínského kraje, Cena občanů Zlínského kraje a také Cena za mimořádný přínos v oblasti sportu. „Tuto cenu získal Ota Šedý, který byl dlouholetým vedoucím družstva mužů AK Kroměříž a za téměř 45 let své úspěšné trenérské kariéry vychoval 11 reprezentantů ČR, 45 mistrů ČR a celkově 258 medailistů z mistrovství ČR. Také v současnosti je stále aktivní a trénuje klubovou mládež,“ dodala tisková mluvčí.
Do hodnocení v anketě směli být zařazeni sportovci s platným registračním průkazem umožňujícím startovat za sportovní organizace se sídlem ve Zlínském kraji a reprezentanti České republiky s trvalým pobytem ve Zlínském kraji. Nominace na oceněné mohla posílat široká veřejnost.
Do všech vyhlášených kategorií bylo nominováno téměř 80 jmen. Po vyhodnocení doručených nominací vybrala v hlavní kategorii hodnotící odborná komise 10 nejlepších (TOP 10), ze které pak vzešel i absolutní vítěz. V kategorii Cena občanů Zlínského kraje hlasovalo celkem 2 640 lidí, vítěz obdržel 830 hlasů.
V minulosti se absolutními vítězi ankety Sportovec Zlínského kraje stali například hokejista Petr Čajánek, střelkyně Adéla Bruns, snowboardistka Šárka Pančochová nebo Natálie Dianová, závodící v moderním pětiboji.
Anketu Sportovec Zlínského kraje organizačně zajišťuje Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje.
Moderátorem slavnostního vyhlášení byla velká osobnost českého sportu Roman Šebrle, olympijský vítěz a mistr světa v desetiboji.  Svým vystoupením večer zpestřili Taneční klub Fortuna Zlín, Musica Angelica a vítězný pár z letošního ročníku Star Dance – herec Jiří Dvořák s taneční partnerkou Lenkou Norou Návorkovou.
Sportovec Zlínského kraje 2018 – přehled oceněných
Absolutní vítěz            
Michal Jordán – lední hokej
Nejúspěšnější sportovec jednotlivec – TOP 10
Abhejali Bernardová – dálkové plávání
Alena Doleželová – minigolf
Vendula Horčičková – orientační běh 
Jiří Hradil – orientační závody na horských kolech
Michal Jordán – lední hokej
Hana Juráňová – karate
Daniel Klvaňa – požární sport
Lukáš Macek – plavání
Alena Symerská – atletika
Jakub Štvrtecký – biatlon 

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let: Radim Hladík – veslování

Nejúspěšnější handicapovaný sportovec: Patrik Hetmer + Miroslav Máčala (trasér) – alpské lyžování zrakově postižených sportovců

Nejúspěšnější sportovní kolektiv: Zlínský plavecký klub – štafety

Nejúspěšnější trenér: Zuzana Atarsia – veslování

Cena hejtmana Zlínského kraje: Abhejali Bernardová – dálkové plávání

Cena občanů Zlínského kraje: Daniel Klvaňa – požární sport

Cena za mimořádný přínos v oblasti sportu: Ota Šedý – atletika

Vlastimil Langer

Foto: www.kr-zlinsky.cz
Zdroj: www.kr-zlinsky.cz