Hodin pro veřejnost s vedením města poprvé využilo pětadvacet občanů

09.02.2019 15:52

KROMĚŘÍŽ - Pětadvacet občanů města si ve středu 6. února odpoledne nenechalo ujít setkání se členy vedení kroměřížské radnice. „Pravidelné hodiny pro veřejnost se zde konaly vůbec poprvé. Starosta a místostarostové města budou občanům k dispozici vždy první středu v měsíci od 15:00 do 17:00, další termín tak připadá na 6. března,“ informoval tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek

Lidé mohou s vedením radnice probrat jakoukoliv problematiku, která se týká města. Ve středu se zajímali například o umístění zastávek městské hromadné dopravy, o územní plán, výsadbu stromů, o výstavbu a opravu komunikací, veřejné osvětlení, boj s plevelem na chodnících, skládku ve Vážanech či o využití klubu Starý pivovar pro neziskový sektor.

Stěžovali si na porušování nočního klidu, nedostatečný objem kontejnerů na plasty nebo na špatné sousedské vztahy.
 „Podněty jsme si zaznamenali. Teď prověříme, co s nimi můžeme dělat,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Podle místostarostky Daniely Hebnarové většina občanů ocenila, že členové vedení města jejich potíže vyslechli. „Měla jsem ze setkání velmi dobrý pocit. I když ne všechno můžeme vyřešit, hlavně špatné mezilidské vztahy,“ dodala Hebnarová.

Občané se také zajímali o situaci v Kroměřížské nemocnici. „Jedna paní dokonce donesla 1000 korun na to, abychom zaplatili právníky a za nemocnici bojovali,“ poznamenal Němec. Lidé zaplnili prostor na sekretariátu vedení města, kam byly operativně doneseny další židle. „Účast mě příjemně překvapila, setkání s občany považuji za přínosná a důležitá,“ doplnil místostarosta Vít Peštuka, který se prvních hodin s veřejností také účastnil.

Přestože zájemců bylo hodně, stanovený čas se podařilo dodržet. Na dalším setkání se objeví i místostarostové Karel Holík a Vratislav Krejčíř, členové vedení města se na hodinách s veřejností budou střídat. K dispozici lidem vždy budou nejméně dva členové vedení. Pro občany je výhodné to, že se nemusejí předem ohlašovat a domlouvat si schůzku, i když i tato možnost je samozřejmě nadále zachována.

Ilustrační foto: Archiv KNZ (radnice)