Hnutí Zlín 21 zveřejní svůj volební program koncem srpna

10.08.2018 06:49

ZLÍN - S blíže nespecifikovaným programem ale s notnou dávkou sebejistoty a odhodlání se prezentovali ve čtvrtek 9. srpna kandidáti pro podzimní komunální volby za hnutí Zlín 21.
„Vsadili jsme na odborníky napříč různými obory. Nechybí zástupci univerzity, právníci, ekonomové, představitelé velkých místních firem i respektovaní umělci. Pro všechny je hlavní osou jejich politické angažovanosti spokojený občan Zlína a realizace smysluplného rozvoje města,“ uvedl lídr kandidátky Čestmír Vančura. Po jeho boku se prezentoval Petr Sáha, rektor Univerzity Tomáše Bati, který má na kandidátce dvojku, s trojkou kandiduje Barbora Martinková, koordinátorka zahraniční činnosti. Se čtverkou jde do voleb Tomáš Dudák, generální ředitel SPUR a.s. a představil se i kandidát s č. 5, advokát Jaroslav Juráš.
Čestmír Vančura řekl, že měl nabídky i od dalších poltických subjektů, rozhodl se však pro hnutí Zlín 21. „Hledal jsem takové patrioty ze Zlína, bez kterých se město při vůli o dobrou správu obce neobejde. A to se podařilo. Naše kandidátní listina je seznamem vyzrálých osobností, které nabízejí praktické zkušenosti z řízení firem, vzdělávání, veřejných institucí i oblasti kultury. Sestavili jsme tým, který je schopen zvládnout každodenní chod našeho města, zajistit jeho rozvoj a vrátit Zlínu postavení a roli, která mu náleží,“ prohlásil lídr kandidátky.
Rektor Univerzity Tomáše Bati Petr Sáha, který kandiduje z druhého místa sdělil, že politické ambice zrovna nemá, ale v případě zvolení by přijal místo městského zastupitele zejména s ohledem na potřeby univerzity. „Chtěl bych se zasadit o to, abychom dokázali využít znalostního potenciálu, který tu je a bude i dál. Abychom nenechali odcházet talentované absolventy, ale podpořili je a umožnili jim zůstat a pracovat ve Zlíně. S tím samozřejmě souvisí i sociální politika a vytváření dostatečného množství kreativních pracovních míst pro naše absolventy,“ zdůraznil Sáha.
Rozvoj a zítřek města je rozhodující pro všechny kandidáty hnutí. Potvrdila to i osmadvacetiletá podnikatelka Barbora Martinková, stejně jako generální ředitel společnosti SPUR Tomáš Dudák. Také advokát Jaroslav Juráš je odhodlaný dát pro společný prospěch občanů své schopnosti a znalosti.
Společně se všichni kandidáti shodují na hlavní vizi uskupení, kterou je starost o město a jeho obyvatele. „Počet obyvatel Zlína se bohužel snižuje. Přesto mladí lidé nemají dostatečně výhodné podmínky, aby zůstali ve Zlíně,“ řekl k současné situaci lídr hnutí.
Bytový fond se podle Čestmíra Vančury nerozvíjí v potřebné kvalitě a tempu, nedaří se zlepšit dopravní infrastrukturu města a jeho okolí. Současné vedení města prosazuje i nepromyšlené a uspěchané projekty. „Snaha organizací a lidí, kteří chtějí měnit věci k lepšímu, zůstává mnohdy nepovšimnuta. Zlín nebohatne, ztrácí přitažlivost a reputaci. Město negeneruje kvalitní projekty svého rozvoje, žije více z práce minulých generací. Ze stavitelů jsme se stali údržbáři,“ zdůraznil Vančura.
Ke spokojenosti občanů neodmyslitelně patří i péče o jejich zdraví. „Jako občan Zlína jsem zděšen z toho, co se dozvídám o Krajské nemocnici T. Bati. Zlín nemůže přijít o nemocnici a špičkové lékaře. V případě volebního úspěchu se vynasnažím o zjednání nápravy,“ ubezpečil lídr kandidátky hnutí Zlín 21.
Čestmír Vančura si je jistý, že se obklopil pracovitými a schopnými lidmi. „Jsme připraveni a schopni řešit problémy ihned. Na rozvoji města musí pracovat nejlepší kapacity, které jsou u nás a v Evropě k dispozici. Srovnávat se musíme jen s nejlepšími,“ řekl na závěr.

Text a foto: Vlastimil Langer