Hnutí STAN představilo kandidáty do krajských voleb a hlavní cíle

25.07.2020 09:11

ZLÍN - Kandidáty pro nadcházející krajské volby představilo v pátek 24. července ve Zlíně Hnutí STAN. Lídrem je poslanec PS ČR a krajský radní Petr Gazdík, dvojkou starostka Valašských Klobouk Eliška Olšáková, třetí příčku bude hájit Miroslav Adámek, náměstek zlínského primátora. Čtvrté místo na kandidátce patří Milanu Plesarovi, otrokovickému a krajskému zastupiteli a pátou příčku na kandidátce obsadil starosta Holešova Rudolf Seifert.
„Naším nejdůležitějším úkolem je, aby Zlínský kraj sloužil občanům Zlínského kraje a aby dostali služby, které jejich život činí lepším a aby se jim zde dobře žilo. Problémem kraje je jeho vylidňování, bohužel ti nejvíce vzdělaní odcházejí do jiných měst mimo Zlínský kraj. V příštím desetiletí by se mělo jednat až o 60 tisíc lidí a my tomu budeme chtít zabránit. Jednou z těchto cest je školství a jeho úroveň. Zlínský kraj má v současné době druhé nejlepší školství v republice a naším volebním slibem je, aby po čtyřech letech měly naše děti nejlepší školství v této zemi,“ řekl v úvodu Petr Gazdík.
Starostka Valašských Klobouk Eliška Olšáková se zmínila o sociální oblasti, kterou dostala do vínku. „Pokud nás budou senioři volit, tak jim můžeme slíbit, že budou důstojně stárnout ve svých obcích mezi svými. Znovu bychom se chtěli vrátit k přehodnocení pobytových služeb pro seniory, kteří kvůli dlouhým čekacím lhůtám se do nich nemohou dostat,“ sdělila Eliška Olšáková.

Miroslav Adámek, náměstek zlínského primátora a lékař se věnoval problematice zdravotnictví. „Cílem je dobudování a rekonstrukce okresních nemocnic ve Vsetíně, Kroměříži a Uherském Hradišti a kvalita zdravotnictví. Když jsme se ve školství dostali podle slov Petra Gazdíka na druhé místo, byl bych rád, abychom se i v této oblasti zlepšili. A pokud se postaví nová nemocnice, jakože se postaví, tak budeme lídři i ve všech ostatních krajích. Znám klady i zápory zdravotnictví, protože nás stejně budou léčit primáři, doktoři, sestry a ne politici.  Proto bych byl rád, aby se tohle téma odpolitizovalo. Je mým úkolem, abych v jednotlivých okresech i ve Zlíně vysvětlil, jak by zdravotnictví mělo ve Zlínském kraji na dlouhá léta vypadat,“ vyjádřil se Miroslav Adámek.
O otázkách dopravy se rozhovořil Milan Plesar. „Chtěli bychom, aby už v roce 2021 každý občan našeho kraje našel autobus nebo vlak včas, aby byla dostatečná frekvence spojení, který by navazovala na sebe a také na MHD ve městech. Samozřejmě s tím souvisí dobudování dálničního spojení, modernizace trati Otrokovice, Zlín, Vizovice a další priority, například modernizace a rekonstrukce krajských silnic,“ naznačil Plesar.
Rozvoji kulturní a spolkové činnosti by se chtěl věnovat Rudolf Seifert.

Text a foto: Vlastimil Langer