Hejtman poblahopřál Ludmile Krátké k 100. narozeninám

11.02.2019 17:14

ZLÍNSKÝ KRAJ – Právě dnes Ludmila Krátká ze zlínského Domova pro seniory Burešov slaví výjimečné životní jubileum – 100 let.
 Mezi gratulanty, kteří na Burešov zavítali, nechyběl ani Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje a Michaela Blahová, radní za sociální oblast. Paní Krátká má tři prapravnučky, mezi ní a nejmladší prapravnučkou je věkový rozdíl úctyhodných 99,5 let,“ informnovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„Ať Vás Pán Bůh chrání a máte hodně radosti ze života v dalších letech,“ popřál jubilantce hejtman Jiří Čunek a společně s krajskou radní Michaelou Blahovou jí předali kytici a dárkový balíček a poté si s ní popovídali o jejím pestrém životě i zálibách.

Paní Krátká se narodila v Plzni. Vyučila se v řeznictví, kde pracovala až do své svatby. Poté se v první polovině čtyřicátých let přestěhovala do Zlína. Až do svých 75 let zde pracovala jako prodavačka, nejdříve v akvaristice, později v obchodech s textilem.

V Domově pro seniory Burešov žije osm let. Je oblíbená pro svou přátelskou a optimistickou povahu. Ráda pobývá mezi lidmi. Sleduje sportovní přenosy v televizi, hlavně hokej a atletiku a zajímají ji také zprávy z politiky. Až do nedávna se s radostí věnovala různým ručním pracím, např. vyšívání, háčkování, pletení. Ráda si pochutná na řízku, jejím nejoblíbenějším nápojem je cola.

Vlastimil Langer

Foto: www.kr-zlinsky.cz

Zdroj: www.kr-zlinsky.cz