Hejtman Čunek: Krajský soud smetl žalobu proti nové nemocnici

04.06.2020 07:29

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajský soud v Brně ve středu 3. června pravomocně zamítl žalobu Libora Lukáše, Jaromíra Bernátka, Jiřího Procházky a Lubomíra Nečase, kteří žalovali Zastupitelstvo Zlínského kraje a snažili se zpochybnit platnost rozhodnutí prosincového zastupitelstva při schválení výstavby nové nemocnice.

„Krajský soud v Brně pravomocně celou jejich žalobu zamítl. Potvrdil tak, že postup při rozhodnutí Zastupitelstva Zlínského kraje o schválení výstavby nové nemocnice v prosinci 2019 byl v souladu se zákonem. Potíže od těchto zhrzených politiků jsem očekával. Ale budu požadovat omluvu po Ministerstvu vnitra ČR, které rozhodnutí o nové nemocnici také napadalo, ačkoliv vědělo o rozhodnutí Ústavního soudu, že takový způsob rozhodnutí zastupitelstva byl v souladu se zákonem. Teď soud jasně ukázal, že ministerstvo nemělo pravdu,“ okomentoval rozhodnutí krajského soudu hejtman Jiří Čunek.
„Jsem rád, že studenou sprchu zmínění pánové dostali ze strany soudu na místě a snad od podobných předvolebních taškařic upustí,“ dodal hejtman

Vlastimil Langer
Zdroj: Zlínský kraj

Foto: Archiv KNZ