Hasiči zasahovali u požáru dílny, nikdo nebyl zraněn

01.02.2019 07:34

VIZOVICE – Požár dílny ve Vizovicích likvidovaly ve čtvrtek 31. ledna o půl osmé večer tři hasičské jednotky s pěti zásahovými vozidly. „Nikdo nebyl zraněn, vyšetřovatel na základě šetření na místě požáru jako příčinu stanovil nevhodnou konstrukci spalinové cesty. Výše škody prozatím nebyla vyčíslena,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
„Ihned po příjezdu začali hasiči hořící plechový objekt hasit čtyřmi hasebními proudy, neboť bylo podezření, že se uvnitř nachází tlakové láhve. Do půl hodiny měli hasiči požár pod kontrolou a velitel zásahu vyhlásil lokalizaci,“ uvedla tisková mluvčí.
Dramatické chvíle zažili hasiči v okamžiku, kdy zjistili, že se může uvnitř zasaženého objektu nacházet člověk. Proto ihned začali dílnu prohledávat. Naštěstí se obava nepotvrdila a hledaný muž byl mimo hořící dílnu.
„Dalším průzkumem vnitřního prostoru zasaženého objektu hasiči zjistili, že jedna tlaková láhev explodovala ještě před příjezdem jednotek. Z objektu vynesli svařovací soupravu s druhou tlakovou lahví, kterou pak venku ochlazovali. Uvnitř našli i poškozený motocykl.  V devět hodin vyhlásil velitel zásahu likvidaci požáru,“ dodala Lucie Javoříková.
Foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje