Hasiči si vyzkoušeli dálkovou dopravu vody v Hrachovci

06.11.2019 14:45

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - V uplynulých dnech proběhla v Hrachovci společná odborná příprava jednotek sborů dobrovolných hasičů (dále SDH) z Valašského Meziříčí, Poličné, Krhové a Velké Lhoty. Hasiči si zde tentokrát prakticky vyzkoušeli dálkovou dopravu vody.

Jednotky SDH měly za úkol dopravit vodu k místu požáru ze dvou čerpacích stanovišť a to v co nejkratším čase. „Jedno ze stanovišť bylo umístěno poblíž silničního mostu nad Rožnovskou Bečvou a druhé u vodní nádrže v blízkosti Mlýnského náhonu. Místem domnělého požáru pak byla skládka dřeva v průmyslovém areálu v Hrachovci a délka obou hasebních tras činila cirka kilometr,“ přiblížil Václav Ondřej, který na valašskomeziříčské radnici zodpovídá za krizové řízení a požární ochranu.

Odborná příprava jednotek SDH odstartovala ve 14 hodin u hasičské zbrojnice v Hrachovci, zásah trval asi 22 minut a byl ukončen prouděním vody z proudnic umístěných na obou trasách. „Cílem odborné přípravy bylo ověření a procvičení činnosti jednotek při zásahu a také jejich vzájemné spolupráce. Příprava proběhla bez technických problémů a s maximálním nasazením zúčastněných hasičů,“ doplnil Josef Dorčák, hlavní organizátor.

Rudolf  Maňas

Ilustrační  foto: MěÚ Valašské Meziříčí