Hasiči rozváželi respirátory určené pro školy

25.02.2021 15:28

HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR ZLÍNSKÉHO KRAJE  -  Další várku respirátorů rozvezli po Zlínském kraji během dnešního dopoledne profesionální hasiči. 
„Ve středu 24. února dorazilo do Zlínského kraje 193 720 respirátorů FFP2, které byly uvolněny ze Správy státních hmotných rezerv pro pedagogické pracovníky a ostatní zaměstnance škol, kde je či bude povolena prezenční výuka,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
„Profesionální hasiči Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje dnes krátce po osmé hodině ranní přistavili svá vozidla u budovy Krajského úřadu Zlínského kraje a do vozidel naložili balíky plné respirátorů. Poté se rozjeli do všech výdejních míst v kraji, kterými jsou obce s rozšířenou působností, kde svůj náklad postupně vyložili,“ popsala tisková mluvčí.
Respirátory tak míří k pedagogickým pracovníkům středních škol, základních škol, mateřských škol, ale i do škol speciálních, školských poradenských zařízení, středisek výchovné péče, zařízení pro výkon ústavní výchovy a ochranné výchovy. Respirátory obdrží i zaměstnanci školních družin a jídelen.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje