Hasiči nalezli v hořícím rodinném domě dvě mrtvé osoby

03.01.2019 07:45

ZLÍN – Těla dvou lidí bez známek života nalezli ve středu 2. ledna večer hasiči v hořícím rodinném domě ve zlínské městské části Kudlov.

„Zjištění příčin požáru a dalších souvisejících skutečností zůstává v šetření Policie České republiky,“ informoval Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje.

Hlášení o požáru části rodinného domu ve Václavské ulici přijali hasiči dvě minuty před dvacátou hodinou. Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotce profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín a jednotkám dobrovolných hasičů Statutárního města Zlína-Prštné a obce Březůvky.

„K uhašení požáru použili hasiči dva proudy vody. Třetí útočný proud byl zřízen jako záloha, protože v blízkosti hořícího domu je další zástavba rodinných domů. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. V průběhu hasebních prací nalezli uvnitř objektu dvě mrtvé osoby,“ sdělil Roman Žemlička.

Příčinou požáru a dalšími skutečnostmi se nyní zabývají zlínští kriminalisté.

Foto: HZS Zlínského kraje