Hasiči mají nové zásahové obleky

09.07.2019 07:19

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Výjezdová jednotka požární ochrany Sboru dobrovolných hasičů Valašské Klobouky získala nové vybavení a ochranné prostředky.
Díky dotaci z Fondu Zlínského kraje jim mohlo město pořídit šest sad zásahových obleků, rovněž šestery speciální rukavice, ochranné přilby a boty. Přístrojové vybavení jednotky doplnilo nové plovoucí čerpadlo, motorová pila a proudnice,“ informovala tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

„Potřebu kvalitního a výkonného vybavení si hasiči potvrdili například při nedávných bleskových povodních. Stejně tak je nutné obnovovat ochranné prostředky, které používají při zásazích k zabezpečení vlastního zdraví. Obleky, obuv i přilby splňují nejnáročnější požadavky na ochranu před vysokými teplotami i ohněm,“ uvedla starostka Eliška Olšáková. „Zlínský kraj přispěl na pořízení vybavení částkou 207 tisíc korun, dalších 90 tisíc přidalo město ze svého rozpočtu,“ poznamenala starostka.
Foto: www.valasskeklobouky.cz