Hasiči likvidovali požár přístřešku u rodinného domu

16.03.2019 08:57

KUNOVICE – Požár přístřešku s kůlnou u rodinného domu v Kunovicích na Vsetínsku likvidovali v pátek 15. března večer čtyři jednotky hasičů. Při požáru nebyl nikdo zraněn. „Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty 1,5 milionu.

„V 21:47 hodin přijali krajští hasiči zprávu o hořící stodole. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí a jednotkám dobrovolných hasičů z Kunovic, Podhradní Lhoty a Kelče,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

K požáru přijeli jako první místní dobrovolní hasiči, kteří zjistili, že hoří přístřešek s kůlnou u rodinného domu. V půdním prostoru kůlny byla uskladněna sláma. Dvěma útočnými proudy dostali hasiči požár brzy pod kontrolu.

Po uhašení požáru hasiči částečně rozebrali plechovou krytinu u komína. Profesionální hasiči ještě termokamerou zkontrolovali teplotu stavebních konstrukcí. Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.
„Ohledání místa požáru pokračovalo dnes v dopoledních hodinách. Po vyloučení různých verzí, bylo jako příčina požáru určeno nedbalostní jednání osoby, která nasypala popel z kamen do plastové popelnice s komunálním odpadem,“ dodal Roman Žemlička.

Foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje