Hasiči hlásí přes sto výjezdů kvůli extrémně silnému větru

12.12.2017 11:05

ZLÍNSKÝ KRAJ - Silný vítr zaměstnával hasiče v celém Zlínském kraji také v pondělí 11. a v úterý 12. prosince. „Od pondělního poledne vyjížděli k 56 popadaným stromům, které ohrožovaly komunikace, a zasahovali u tří poškozených střech. V úterý od půlnoci do sedmé hodiny ranní vyjížděli k dalším 53 případům,“ informovala dnes krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková.
„Kromě vyvrácených stromů vyjížděli v pondělí navečer po půl sedmé do Valašského Meziříčí, kde se v důsledku větru uvolnila střecha rodinného domu a hrozil její pád,“ řekla mluvčí hasičů.
Po dvacáté hodině zasahovali ve Velkých Těšanech na Kroměřížsku, kde silný vítr začal nadzvedávat střechu rodinného domu. „Obdobný případ jsme ve stejný čas řešili i v Otrokovicích. Jednalo se o složitý a nebezpečný zásah.  Vítr uvolnil plech sedlové střechy devítipatrového panelového domu. Hasiči nemohli použít výškovou techniku, proto musela zasahovat lezecká skupina, která plech upevnila. Po celou dobu jim práci komplikoval velmi silný vítr. V Zubří na Vsetínsku hasiči zase zajišťovali utrženou střechu ze zahradního domku,“ popsala rušnou noc hasičů Lucie Javoříková.
Hasiči opravovali poškozené střechy a  odklízeli popadané stromy. Foto: HZS Zlínského kraje

Hasiči se na případné následky extrémně silného větru důkladně připravovali. Na základě výstrahy ČHMÚ kvůli očekávanému množství výjezdů navýšili počet sloužících mužů.