Gymnázium a Jazyková škola Zlín má nová okna a dveře, ušetří tím za vytápění

11.10.2019 11:04

ZLÍNSKÝ KRAJ – Budova Gymnázia a Jazykové školy Zlín byla v úterý 8. října slavnostně otevřena po úspěšně dokončené výměně všech venkovních oken a dveří, díky které bude dosaženo úspor při vytápění objektu školy. Investorem akce za téměř 45 milionů korun byl Zlínský kraj, jenž je zřizovatelem školy.

„Stará okna již byla z velké části nefunkční a špatně těsnila, proto jsme přistoupili k jejich kompletní výměně. Tím jsme do budoucna zabránili nejen dalším tepelným ztrátám, ale zajistili jsme učitelům a žákům i příjemnější podmínky pro výuku,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který se akce zúčastnil společně se statutárním náměstkem Jiřím Sukopem.

„Budova školy se nachází v městské památkové zóně a je zapsána jako nemovitá kulturní památka. Stávající dřevěná okna, dveře a prosklené stěny zde byly vyměněny za nové, s izolačními skly. Okna a dveře byly nově provedeny z jednoduchých dřevěných rámů, tzv. europrofilů. Členění okenních otvorů zůstalo zachováno. Práce zde trvaly od loňského září do letošního srpna,“ vysvětlila krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

Celkové náklady akce dosáhly 44,749 milionu korun, kraj při tom využil dotaci z Operačního programu Životní prostředí ve výši 13,419 milionu korun.

Foto: www.kr-zlinsky.cz

Zdroj: www.kr-zlinsky.cz