Fyzickou knihu mohou čtenáři nahradit elektronickou

23.04.2020 07:44

OTROKOVICE - Vlivem současných událostí způsobených koronavirovou pandemií si lidé stále nemohou dojít vypůjčit knihy do veřejných knihoven. Městská knihovna Otrokovice doporučuje k získání četby portál #Knihovnyprotiviru.

„Fyzické knihy vám sice zatím domů nepůjčíme, ale chceme nabídnout nově vzniklý portál Knihovny proti viru, který zpřístupňuje množství elektronických dokumentů, které můžete zdarma a legálně číst, sledovat nebo poslouchat online nebo na svých čtečkách a mobilních zařízeních,“ uvedla vedoucí Městské knihovny Otrokovice Radka Jarková.
Tento portál vznikl jako rozcestník, který čtenářům zjednoduší vyhledání těchto elektronických dokumentů. Pro zpřehlednění jsou zde k dispozici čtyři sekce: pro děti a mládež, studenty vysokých škol, dospělé a seniory. Portál naleznete na adrese: https://protiviru.knihovny.cz/

„Čtenáři, kteří mají vypůjčeny knihy z naší knihovny, nemusí mít obavy z prošlých lhůt pro navrácení knih. V současné době negenerujeme upomínky a po znovuotevření knihovny je nebudeme generovat další tři týdny. On-line přístup ke čtenářskému kontu zůstává v provozu,“ připomněla hlavní knihovnice.
Dodala že, rezervace knih čtenářům nebudou rušeny a v době otevření městského úřadu je umožněn přístup k boxu na vracení knih. Týká se to knih, které jsou vypůjčeny z hlavní půjčovny, která je umístěna na radnici.
Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Otrokovice