Fotbalové kluby FC Fastav a 1. FC Slovácko podpoří virtuálním derby nemocnice ve Zlíně a Uherském Hradišti

27.04.2020 12:22

ZLÍN/UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Skvělý nápad a výjimečné gesto v těžké době. Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a Uherskohradišťská nemocnice oceňují nápad regionálních fotbalových klubů FC Fastav Zlín a 1. FC Slovácko uspořádat virtuální charitativní derby. Uskuteční se v pátek 1. května v 18 hodin a výtěžek z on-line prodeje vstupenek bude rozdělen mezi jmenovaná zdravotnická zařízení.

„O fotbale se říká, že spojuje. Tento případ to potvrzuje. Spojil dva velké sportovní rivaly a ti se rozhodli ke šlechetnému gestu, kterého si velmi vážíme. Virtuální derby je skvělý nápad a jsem přesvědčen o tom, že se do akce zapojí spousta fanoušků, a nejen jich,“ nepochybuje Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic založených Zlínským krajem a ředitel Krajské nemocnice T. Bati.

Podle Petra Sládka, ředitele Uherskohradišťské nemocnice, přináší současná komplikovaná doba výjimečná gesta a nevšední příběhy. „Tento je jedním z nich. Vím, že mezi kluby z našeho města a ze Zlína existuje značná rivalita, o to více dokážu ocenit to, že spojily své síly ve prospěch nás, zdravotníků. Oběma klubům, jejich fanouškům a všem lidem, kteří se do virtuálního derby zapojí, patří naše velké díky,“ prohlásil Petr Sládek.

On-line prodej vstupenek do virtuálního fotbalového stadionu, který „vyroste“ na pomezí Zlína a Slovácka, spustily oba kluby ve čtvrtek 23. dubna, v 8 hodin. Pořídit si je bude možné až do 1. května prostřednictvím klubových webů www.fcfastavzlin.cz a www.fcslovacko.cz, za cenu 99 korun. Prodej vstupenek je neomezený.
„Přispět může každý dle svých možností, vstupenku tedy lze pořídit nejen pro sebe, ale také pro svou přítelkyni, manželku, rodinu a další,“ informovaly FC Fastav Zlín a 1. FC Slovácko.

„Po zakoupení přijde vstupenka majiteli e-mailem, takže ji bude mít jako památku na nevšední derby. Po skončení akce se budou z prodaných vstupenek losovat výherci hodnotných cen, které fotbalové kluby společně připravily ve spolupráci se sponzory či fotbalovými osobnostmi?“ dodal na závěr Zdeněk Dvořák, PR specialista nemocnic Zlínského kraje.

Vlastimil Langer
Zdroj: Zdeněk Dvořák, PR specialista nemocnic Zlínského kraje
Foto: Fc Fastav Zlín