Fotbalová liga je zpět! Ševci se připravují na na prvního soupeře jara

13.02.2020 14:05

ZLÍN – Zimní dril v podobě fyzických testů, atletického oválu a přípravných utkání v tureckém Beleku i doma mají hráči Fastavu Zlín za sebou a chystají se na pokračování ligové soutěže v sobotu 15. února na hřišti Karviné.

Přípravu zlínští zahájili již 3. ledna, více prostoru k práci s týmem dostal také kondiční trenér Michal Molek. Poté absolvovali fyzické testy na Fakultě tělesné výchovy v Olomouci.“S průběhem přípravy jsme s pokojeni. Vše proběhlo bez komplikací. Doma i v Turecku jsme měli výborně připravené terény, které nám pomohly v kvalitní práci,“ poznamenal hlavní trenér týmu Pavel Kameník. Na atletickém oválu ve Zlíně si pak hráči intenzivně zaběhali a  změřili si své fyzické limity. První domácí přípravné utkání s Nitrou nemělo po remíze 1 : 1 žádného vítěze, druhé utkání se slovenskou Seredí na Vršavě vyhráli ševci po střelách Janetzkého a Poznara 2 : 1. Následovalo ještě utkání s druholigovou Líšní, ve kterém ševci prohráli 0 : 1.

Turecké soustředění nepřineslo očekávané výsledky, dvakrát hráči remizovali s lotyšským celkem SPARTAKS Jurmala a běloruským celkem BATE Borisov. „Mé pocity jsou převážně pozitivní, přesto je to stále jenom pocit. Důležité bude, abychom věci z tréningu dokázali promítnout jak ve hře, tak hlavně ve výsledcích zápasů. Komplikacemi pro nás jsou zranění některých hráčů, kteří nebudou připravení na startu soutěže,“ dodal trenér Kameník.

Kádr Fastavu Zlín tvoří nyní 25 hráčů devíti národností. Občas vznikají drobnější problémy s komunikací, angličtinu zvládají víceméně všichni, ale překvapivě dobře se naučil česky africký hráč Martin Matondo Ngimbi. Do sestavy se vrátili třeba Bačo z hostování, Simerský nebo Ikaunieks, někteří naopak odešli. Zraněný Poznar je již v rekonvalescenci, snad ve druhém či třetím utkání by se měl objevit na trávníku.

Výkonný ředitel Fastavu Leoš Gojš sdělil novinářům, že od ledna už je dokončen převod stadionu na Magistrát města Zlín, ostatní smluvní podmínky se ještě dojednávají. Pět milionů korun bude investováno do úprav sociálního zařízení a do dalších potřebných prací.

„Do Karviné jedeme vyhrát, jiné předsevzetí nemáme, i když víme, že fotbalová štěstěna bývá často vrtkavá,“ dodal na závěr tiskové konference trenér Pavel Kameník.

Text a foto: Rudolf Maňas