Fotbalisté Zlína překvapivě porazili pražskou Slavii

21.04.2019 21:15

ZLÍN – Vyprodaná zlínská Letná viděla v neděli navečer senzační vítězství zlínských fotbalistů nad lídrem prvoligové soutěže. V 29. kole vyhráli nad pražskou Slavií 1:0 gólem Adnana Džafiče z 60. minuty. Zlín se tímto vítězstvím definitivně vyhnul bojům o záchranu.

Pražané začali utkání sebevědomě a už v 6. minutě mohli slavit gól, jenže zlínský brankář Rakovan byl proti. Nejprve si poradil se střelu Baluta a Škodova dorážka šla mimo zlínskou svatyni.

O něco později se dostali ke slovu i Zlíňané, slibnou příležitost ke skórování měl Vyhnal, těsně vedle pražské branky střílel Hlinka a po rohovém kopu hlavičkoval vedle Buchta. Na druhé straně se opět vytáhl Rakovan po střele Hušbauera a vzápětí hasil zlínský gólman nebezpečnou situaci po standardce. V závěru prvního poločasu spálil největší šanci zlínský Poznar, který ve výborné pozici neprostřelil slávistického Koláře.
V úvodu druhé půle neproměnil tutovku domácí Džafič, ale vše si vynahradil v 60. minutě, kdy si zpracoval míč a z 20 metrů nádhernou střelou poslal míč do šibenice slávistické branky – 1:0.

Hosté potom zvýšili tempo, ale domácí, hrající na hranici sebeobětování, je do žádné vyložené šance nepustili a překvapivé vítězství po zásluze uhájili.