Folklorista Miroslav Ekart převzal krajské vyznamenání

22.01.2019 09:05

ZLÍNSKÝ KRAJ/VSETÍN - Záslužným vyznamenáním druhého stupně Zlínského kraje ocenil hejtman Jiří Čunek Miroslava Ekarta, který 8. ledna oslavil úctyhodných 90. let. „Jako dlouholetý choreograf a umělecký vedoucí Folklorního souboru Vsacan patří mezi osobnosti, které se nejvíc zasloužily o úspěchy a věhlas tohoto folklorního souboru,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„Panu Ekartovi jsem poblahopřál k jeho skvělé formě a s radostí mu poděkoval za jeho celoživotní práci pro Vsacan, potažmo za propagaci folkloru Vsetína i Zlínského kraje,“ řekl hejtman Jiří Čunek.

Miroslav Ekart stále patří k aktivním členům Vsacanu a jeho názory a postřehy jeho mladší kolegové vnímají jako aktuální a důležité pro směřování současné taneční složky souboru.

Jubilant je členem Rady pro valašský odzemek a působí v jeho odborné sekci. Je také lektorem Valašského odzemku a členem týmu, který zabezpečuje už 30 let soutěže ve valašském odzemku a obuškovém.

Foto: www.kr-zlinsky.cz
Zdroj: www.kr-zlinsky.cz