Filharmonie je znovu zpět, připravila galakoncert

24.06.2020 13:21

ZLÍN - Nejkrásnější árie ze známých oper W. A. Mozarta, Ch. Gounoda, G. Donizettiho, G. Bizeta, G. Verdiho apod. zazní ve čtvrtek 25. a v pátek 26. června vždy od 19.00 hod. ve Velkém sále Kongresového centra Zlín. 

„Po nucené pauze, způsobené koronavirovou pandemií, se Filharmonie Bohuslava Martinů vrací na podium Kongresového centra Zlín. Jako jeden z mála orchestrů v České republice chce FBM takřka všechny koncerty přerušené sezony odehrát v náhradních termínech,“ sdělil ředitel filharmonie Josef Němý. 

Poprvé se ve Zlíně představí zdaleka nejvýraznější osobnost nastupující české pěvecké generace, tenorista Petr Nekoranec. Sedmadvacetiletý mimořádně talentovaný umělec je i přes svůj mladý věk velmi žádaným interpretem, o čemž svědčí zejména jeho pravidelná spolupráce s nejprestižnějšími operními institucemi i symfonickými orchestry.

„Společně s Petrem Nekorancem se představí další z výrazných talentů české pěvecké školy, sopranistka Lada Bočková, jejíž hlas okouzlil v soutěži Operalia i věhlasného Placida Dominga. Pořad bude uveden za řízení Tomáše Braunera, šéfdirigenta FBM,“ dodala Dagmar Garguláková, vedoucí propagace a marketingu filharmonie.

Vlastimil Langer

Zdroj: Filharmonie Bohuslava Martinů