Festivalový půlmaraton přiláká v sobotu do Zlína přes dva tisíce velkých i malých běžců

31.05.2019 07:23

ZLÍN - V pořadí čtvrtý ročník městského půlmaratonu, který je součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu, se uskuteční v sobotu 1. června ve Zlíně. „Unikátní závod v atmosféře festivalového Zlína zakončí letos opět devítidenní filmovou přehlídku. Organizátoři upozorňují na omezení v dopravě,“ sdělila tisková mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Konec formuláře

 „Městské běžecké závody jsou v České republice nyní velmi populární a jsme rádi, že se těší tak velké oblibě také ve Zlíně. Svědčí o tom stále narůstající počet běžců, jejichž počet se rok od roku zvyšuje,“ uvedla výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová s tím, že letos by se na start hlavního závodu mohlo postavit přes 1600 běžců. „Také kapacita Festivalového ING rodinného běhu je pro letošní rok navýšena a počítá s dalšími 600 závodníky,“ dodala Záhorová

Start 4. ročníku Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2019 je naplánován na 16 hodin a poslední běžec je očekáván v cíli kolem 19 hodiny. Na trasu jednadvacetikilometrového závodu vyrazí kolem 1600 běžců, které přijdou podpořit další tisícovky diváků.

Kvůli bezpečnosti běžců i diváků bude proto v některých částech centra města omezena nebo zcela uzavřena doprava a také linky MHD budou odkláněny. „Rádi bychom upozornili motoristy i ostatní obyvatele města, že na této trase se v době mezi 15:15 až 19:00 vyskytnou dopravní omezení a požádali je o trpělivost a opatrnost,“ řekl spolupořadatel závodu Bohuslav Komín z organizace Běhy Zlín.

Organizátoři žádají obyvatele o vstřícnost a shovívavost s dopravní situací, která bude během závodu panovat. „Zejména v oblasti kolem stadionu na Benešově nábřeží se v souvislosti se sobotním fotbalovým zápasem mohou vyskytnout komplikace pro motoristy i fotbalové fanoušky,“ doplnil Komín.

Kompletní seznam uzavírek a neprůjezdných ulic, jichž se bude omezení týkat je k dispozici nawww.zlinskypulmaraton.cz.

„Současně prosíme o vyklizení a přeparkování vozidel z těchto míst. V opačném případě budou bohužel tato vozidla po celou dobu závodu zablokována, v kolizních případech odtažena,“ upozornil Bohuslav Komín

Hlavnímu závodu bude od 14:00 hodin předcházet oblíbený Festivalový ING rodinný běh na 1400 metrů určený pro rodiče s dětmi a také pro ty, kteří preferují kratší trasy. Výtěžek z tohoto závodu věnuje partner závodu společnost ING organizaci Černí koně na nákup dětského handbiku.

Vlastimil Langer
Foto: Zlín Film Festival