Festival Světlo Valmez opět překonal veškerá očekávání

16.09.2018 07:58

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Na pětadvacet tisíc návštěvníků, desítky vystupujících umělců, další desítky videomapingů a světelných instalací. Druhý ročník Světla Valmez opět překonal veškerá očekávání nejen organizátorů, ale i obyvatel a vedení Valašského Meziříčí.

„Když jsme tento festival vymýšleli s malou partou kamarádů, chtěli jsme hlavně přinést do Valašského Meziříčí něco nového, moderního. Ale teď už víme, že jsme zahájili úžasnou tradici a ve městě je něco naprosto unikátního a světového,“ řekl s neskrývanou radostí ředitel festivalu Pavel Röder. Tři hudební stage během pátečního dne zaplnili mimo jiné i žáci místních uměleckých škol. V zápětí je vystřídaly ikony české hudební scény. Fanoušci byli nadšení z koncertu Klary Vytiskové &The Pop, Groove Army nebo Thoma Artwaye. Stovky fanoušků přilákal k online hře také YouTuber Jirka Král.

„Máme radost ale taky z interaktivní výstavy, která byla v zámku Žerotínů. Vystava Meopta – kouzelný svět optiky, bavila děti všech věkových kategorií. Ty s nadšením procházely laserovým bludištěm nebo si vyzkoušely obří krasohled. Myslím, že i pro jejich rodiče to byl skvělý zážitek,“ dodal za organizátory Jiří Baroš.

Do Valašského Meziříčí začali první návštěvníci přijíždět už v ranních hodinách. Oficiálně na náměstí ale program odstartoval až před půl devátou večer. „Naše odhady, co do počtu návštěvníků, byly okolo patnácti tisíc lidí. Nakonec bylo ale město naprosto plné. Děkujeme tímto všem za jejich trpělivost, a za to, že si dokázali festival užít v ulicích našeho Valašského Meziříčí,“ řekl Pavel Röder.

Velké díky patří vedení města, strážníkům, policistům i zdravotníkům, kteří se starali o hladký průběh festivalu. Organizátoři slíbili, že přispějí na dobrou věc. Výtěžek ze svítících náramků proto putuje společnosti Pomocné tlapky o.p.s. na výcvik asistenčních psů. Celkový výtěžek je 21.125 korun.

„Chtěli bychom poděkovat také všem partnerům, kteří nám festival pomohli zorganizovat. Ale i desítkám lidí, kteří připravovali techniku, ozvučení, všem dobrovolníkům,“ vyjmenoval dále Pavel Röder. Ředitel festivalu zároveň přislíbil, že v tradici skvělého festivalu bude jeho tým i nadále pokračovat. Ve hře je prodloužení festivalu na více dnů nebo jeho přesun do většího města. Na Valašské Meziříčí ale organizátoři rozhodně nezanevřou. Světlo Valmez přeci jen právě ve Valašském Meziříčí vzniklo a tady uskutečnilo první dva odvážné festivalové roky.

Zuzana Glacová, tisková mluvčí Světlo Valmez

Foto: www.valasskemezirici.cz