Farmářské trhy zahájí tradiční Květinový jarmark

19.04.2020 08:52

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Přesně podle harmonogramu, tedy v pátek 15. května proběhne ve Valašském Meziříčí první letošní farmářský trh. „Jeho součástí bude také oblíbený Květinový jarmark s nabídkou sazenic a květin,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.

Díky aktuálnímu rozhodnutí vlády o postupném uvolňování opatření přijatých v souvislosti s pandemií koronaviru, se mohou na valašskomeziříčské náměstí vrátit farmáři, řemeslníci a další lokální producenti.
 „Neporušíme tak oblíbenou tradici, kterou město Valašské Meziříčí zavedlo v roce 2011. První farmářský trh se totiž po zimní přestávce koná pravidelně v květnu. Nejinak tomu bude i letos v pátek 15. května, kdy jeho součástí bude i oblíbený Květinový jarmark. Občané si tak budou moci přímo na náměstí a od lokálních producentů nakoupit vše, co jim dosud nejspíš chybělo,“ řekla místostarostka Yvona Wojaczková.

Přesto bude letošní první farmářský trh ve Valašském Meziříčí v mnohém unikání. „Vzhledem k aktuální situaci budeme muset přijmout zvýšená bezpečností a hygienická opatření. Nebude tak například možné prodávat občerstvení k přímé konzumaci na místě. Návštěvníci musí dodržet dvoumetrové rozestupy a stejně jako prodejci mít nezbytnou ochranu úst a nosu. U každého stánku chceme zajistit dezinfekci na ruce a na dodržování přijatých opatření budou dohlížet strážníci Městské policie Valašské Meziříčí,“ shrnul některé z podmínek Daniel Šulák, vedoucí oddělení rozvoje města.

Občané se letos mohou těšit na 12 farmářských trhů, které budou probíhat až do poloviny října. Přesné termíny či informace pro prodávající a nakupující naleznete na webové stránce trhy.muvalmez.cz.
Vlastimil Langer
Zdroj a ilustrační foto z roku 2019: MěÚ Valašské Meziříčí